Jak się przedstawić na spotkaniu biznesowym

Pobierz

Najlepiej być na miejscu 5-10 minut przed czasem.Jak to zrobić?. Dodaje, że często boimy się .Jeśli umawiasz się na spotkanie biznesowe, poświęć cały czas i uwagę osobie, z którą rozmawiasz.. Starszej osobie przedstawiamy młodszą.. Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców na szkolenia sieciujące online z cyklu #Net_Smolna!. Odpowiednie podanie dobrze przyrządzonej i aromatycznej kawy z pewnością pomoże Ci w wywarciu dobrego wrażenia.. Zgodziliśmy się na uruchomienie .. Najlepszym wyborem są schludne kostiumy i garnitury kobiece w odcieniach czerni, granatu oraz szarości.. Nie należy również podawać ręki wiotkiej, niezdecydowanej (tzw "śnięta ryba").Jak krótko i dobrze przedstawić swój biznes?. Jeśli piszesz o spotkaniu, w temacie napisz, czego będzie dotyczyło i podaj termin.. Spóźnienie się na spotkanie z Amerykanami jest wysoce niestosowne.. Warto zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju posiłki są serwowane przez danego restauratora oraz w jakich godzinach są one wydawane.Jak zachowywać się na spotkaniu biznesowym.. Należy spytać w sposób możliwie najmniej uchybiający rozmówcy.. Wiedz, po co i dlaczego coś mówisz.. Poza tym zjedzenie takiego ciastka może okazać się problematyczne.Załóżmy, że uczestniczycie w spotkaniu biznesowym.. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zabłysnąć w towarzystwie, a nie sparzyć się podczas serwowania kawy - przeczytaj .Aby dobrze zaprezentować się na spotkaniu biznesowym, powinniśmy pamiętać nie tylko o zasadach podawania kawy czy herbaty, ale także jej picia..

Kolejna wiadomość e-mail po spotkaniu biznesowym .

Poniżej kilka prostych kroków.. Większość pracodawców ma ubioru.. Od tego wyboru zależy bowiem serwowane menu podczas spotkania biznesowego.. Miej na uwadze ograniczenia czasowe i co twoi przełożeni potrzebują.Podczas rozmowy unikaj krzyżowaniu rąk i nóg, czyli tzw. postawy zamkniętej.. Aby przeczytać całość, zaloguj się lub zarejestruj .Zawsze na początku warto zaznaczyć z jakiej okazji to powitanie oraz kim jest osoba witająca.. Również powinniśmy w miarę możliwości przeanalizować drugą stronę i pomyśleć, w których aspektach najchętniej pójdą na ustępstwa.. Postaraj się, aby twoje wypowiedzi były jasne i klarowne.Jeśli jest to pierwsze spotkanie typu business mixer wystarczy zadać pytanie o to, czym zajmuje się rozmówca, zanim sami się przedstawimy.. A może nawet sami je prowadzicie?. Po pierwsze, pijąc kawę należy wyjąć z filiżanki łyżeczkę i ułożyć ją na spodku tak, aby całą powierzchnią stykała się z naczyniem.Ważne jest podanie nie tylko imienia i nazwiska, ale również pełnej nazwy stanowiska oraz kilku informacji o danej osobie (np. krótki zakres obowiązków).. Najlepiej jest nie aby inni zaczekać siedzą.. Na początek warto zatroszczyć się o wierzchnie ubranie gościa, a następnie zaprowadzić go na miejsce spotkania..

Inaczej sytuacji wygląda na spotkaniu z klientem.

W dobrym guście jest powitać osobno każdego ważnego gościa, wymieniając jego stanowisko (lub rangę) oraz imię i nazwisko.Zdecydowanie usprawnia to współpracę i czyni ją przyjemniejszą; Wykazuj dużo zrozumienia i cierpliwości.. W sytuacji, gdy przedstawiasz przełożonemu interesanta lub nowego pracownika, istnieje zasada, iż najpierw wymawiasz nazwisko tegoż pracownika/interesanta, a następnie podajesz nazwisko przełożonego.Woda i kawa.. - Przejdźmy do rzeczy.. Istnieje jednak kilka stałych reguł.. "Operowanie" sztućcami.. Bądź przygotowany.Nie wolno natomiast używać zwrotów w stylu: "Jak pan się nazywa?".. Na spotkaniach biznesowych nie powinno się stosować tradycyjnej zasady "mężczyzna kobiecie".. - Czy mogę prosić o uwagę?. Ubierz odpowiednio.. Przywitanie i wprowadzenie gościa.. Najważniejsza jest jednak punktualność.. Kiedy gospodarz przedstawia osoby musi pamiętać o tym, aby .O czym rozmawiać na spotkaniu biznesowym?. Podczas spotkań na stojąco goście powinni radzić sobie już sami.. Idąc do sali konferencyjnej lub gabinetu, gość powinien znajdować się po Twojej prawej stronie.Podczas spotkania biznesowego zawsze należy witać się poprzez podanie ręki.. Warto wymyślić i wyćwiczyć formułę krótkiej prezentacji swojego pomysłu lub firmy, by skutecznie zainteresować słuchaczy i zostać zapamiętanym na spotkaniu biznesowym..

... czego oczekuje się przedstawić.

W przypadku spotkań relacyjnych, odbywających się poza godzinami pracy można pozwolić sobie na większą swobodę.Zamiast planowania, przygotowując się do rozmowy, powinniśmy skupić się na relacji i budować naszą pozycję, reagując dynamicznie na rozwój sytuacji.. Staraj się znaleźć punkty odniesienia dla swoich rozmówców.. Podczas przemowy starajmy się treściwie i zwięźle, tak aby nie przynudzać.Przygotuj się tak, jak do negocjacji.. Zwiń wszystkie.. Czasami zadawane pytania mogą być dla klienta niejasne i odpowiedzi mogą nie dotyczyć sedna sprawy.. Zazwyczaj jednak ma to miejsce w przypadku przyjęć na siedząco.. - Jeżeli udając się na spotkanie biznesowe, będziemy dokładnie wiedzieli, kim jesteśmy i z jakiej pozycji chcemy wystąpić oraz kim jest dla nas nasz rozmówca, mamy większą szansę, że rozmowa potoczy się w sposób naturalny, a my będziemy wiarygodni i spontaniczni - radzi nasz rozmówca.. Rzeczy trzeba Papier Ołówek Udziału w posiedzeniu na czas.. Nie ściskaj ręki bardzo mocno.. Po spotkaniu biznesowym warto podsumować wszystko, o czym rozmawiałeś, i wysłać następną wiadomość e-mail do wszystkich uczestników, aby wszyscy wiedzieli, co będzie dalej..

Oto jak się profesjonalnie przedstawić: Zważ na kontekst.

Postaraj się też nadmiernie nie gestykulować, nie robić min, nie wiercić się na krześle itp. Takie zachowania mogą mieć negatywny wpływ na odbiór twojej osoby.. Być może doskonale wiesz, skąd pojawił się pomysł spotkania.W przypadku osób o tej samej randze powinniśmy się posłużyć stażem pracy.. Stosuj przykłady i odniesienia; Pytając i rozmawiając o problemach jako ekspert proponuj możliwe rozwiązania.#Net_Smolna: "Networkingowa wizytówka - czyli jak się zaprezentować na spotkaniu biznesowym?". Jeśli rozmówca da wizytówkę, możemy zrewanżować się swoją i krótko - maksymalnie w 30 sekund- przedstawić swój zakres działalności - mówi dr hab. Ewa Masłowska z Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk.Na stricte biznesowe spotkanie powinno się dobierać garderobę w maksymalnie trzech stonowanych kolorach.. Wtedy to on jest najważniejszy i to jemu przedstawiamy resztę osób.Przedstawiając kogoś, należy wyraźnie i bez pośpiechu wymienić jego imię i nazwisko.. Brzmi to jak przedszkolna pogadanka, ale wiele maili biznesowych razi obcesowością, ponieważ brakuje im .Wybór potrawy.. Przede wszystkim o konkretach, czyli o temacie spotkania, rozwiązaniu jakiegoś problemu, podpisaniu umowy, nawiązaniu współpracy itp.. Podczas spotkania powinniśmy być pewni siebie, mówić płynnie i nie sprawiać wrażenia zestresowanych.. W tym celu ustal potrzeby swojego rozmówcy.. Na przykład, mówiąc na spotkaniu biznesowym, użyj cytatu założyciela firmy.Niech będzie jak najbardziej szczegółowy, nigdy "oferta" czy "pytanie".. Możesz przyciągnąć uwagę słuchacza żartem, cytatem lub historią życia, która porusza główny temat twojego wystąpienia.. To właśnie podczas ich trwania zapadają ważne decyzje.Do kaw śniadaniowych możemy podać francuskie rogaliki.. Obowiązek przedstawienia gości należy do gospodarzy spotkania.. Skup się na tym, co ważne.. O ile nie czekasz na pilny telefon, o czym powinieneś uprzedzić przed spotkaniem, wycisz, a najlepiej wyłącz telefon.. Rozwiń wszystkie.. Często w ramach prowadzonej działalności konieczne jest uczestnictwo w biznesowych spotkaniach.. Jeżeli kawę serwujemy na spotkaniu biznesowym - bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie podanie samej kawy.. Pomyśl też jakie interesy ma w tym druga strona.. Uśmiech na ustach zdecydowanie może pomóc.. ("Dziękuję za inspirującą rozmowę na targach …").. Pamiętajmy, aby do kawy nie serwować ciastek z kremem - ich słodki smak nie pasuje do kawowej goryczki.. Jeżeli w swoim biurze przyjmujesz gości - wiesz jak ważna jest znajomość zasad savoir vivre podczas spotkań.. Podziękowanie dla gospodarza.. Nie mów za dużo.. Rachunek i napiwek.. Przede wszystkim musisz podać swoje imię i krótko opowiedzieć o sobie w kilku zdaniach.. Podać rękę należy każdej osobie (mężczyznom i kobietom) i mocno wstrząsnąć około 3 razy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt