Dni tygodnia i pory dnia po niemiecku

Pobierz

28 fiszek zawartych w lekcji pomoże Ci szybko i skutecznie zapamiętać wszystkie miesiące po niemiecku.. der Monat - miesiąc Miesiące po niemiecku Poniżej umieszczam listę tłumaczeń 12 miesięcy Januar - Styczeń Februar - Luty März - Marzec April - Kwiecień Jeśli jesteśmy już przy kwietniu pora na krótki przykład Im April wird das Wetter langsam besser.Dni tygodnia po niemiecku: Montag, Dienstag, Mittwoch, Donnerstag, Freitag, Samstag, SonntagDni tygodnia po niemiecku są podobne do angielskiej wersji.https:.Dni tygodnia: Języki Miesiące i pory roku.. Poniżej znajdziesz różne słówka związane z określaniem czasu i dni po niemiecku wraz z przykładowymi zdaniami w szyku przestawnym.. Na dzisiejszej lekcji zapoznacie się ze zwrotami, które pomogą ustalić Wam porę dnia, dzień tygodnia czy miesiące po niemiecku.. Pory roku.. nächste Woche - w przyszłym tygodniu.. Znajdź parę wg Mchawziuk Present Simple - pory dnia, dni tygodnia Koło fortuny wg Chelseasmile Klasa 3 Klasa 4 Angielski Unit 8 wow english dni tygodnia i lekcje po niemiecku Połącz w pary wg Zpiasecka09 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Gimnazjum Liceum Technikum Alfabetyzacja Niemieckimdie Woche - tydzień.. Pory dnia:Pory dnia po niemiecku również piszemy z dużej litery.. - Freitag .Dni tygodnia po niemiecku: Montag - poniedziałek.. Jak jest po Niemiecku dni tygodnia, pory roku, miesiace?.

Dni tygodnia po niemiecku - skróty .

Okazuje się przydatne podczas ważnych wypracowań lub wypowiedzi szkolnych.. język niemiecki: dni tygodnia, pory dnia, pomieszczenia szkolne.. - Poniedziałek jest pierwszym dniem tygodnia.. - Montag (poniedziałek) Di.. diesen Mittwoch (w tę środę) Diesen .Pory czasowe po niemiecku to określenie pory dnia, tygodnia, miesięcy i roku.. Odpowiedni dobór słownictwa oraz pełne przedstawienie przyrody na pewno sprawi dobre wrażenie na egzaminatorze.Jak są dni tygodnia po niemiecku ?. Aby ułożyć prawidłowe zdanie często używa się określonej pory czasowej.. Datum - data:Całe szczęście dni tygodnia po niemiecku nie należą do specjalnie trudnych zagadnie .. a później dowiesz się, że der są również pory dnia, miesiące i pory roku.. Dni tygodnia po niemiecku z tłumaczeniem der Tag - dzień Wochentage - dni tygodnia Montag - poniedziałek Dienstag - wtorek Mittwoch - środa Donnerstag - czwartekTage, Monate und Jahreszeiten - dni tygodnia, miesiące, pory roku W dzisiejszej lekcji przybliżmy Państwu słownictwo pomocne przy określaniu dat.. Szyk przestawny to taki, .Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Niemiecki Dni tygodnia.. Wszystkie wyrażenia łączą się z konkretnymi dla nich przyimkiem jak przedstawiliśmy w tabeli poniżej.. 2012-09-09 17:15:21; Załóż nowy klub Najnowsze bez odpowiedzi..

No właśnie, jak jest piątek po niemiecku?

der Frühling: wiosna: der Sommer: lato:Jun 12, 2022Pory roku i pogoda po niemiecku to grupa słówek, której zastosowanie jest dość szerokie i uniwersalne.. pora dnia - die Tageszeit, -en Słówka, pory dnia po niemiecku Zaczynając od początku dnia rano - der Morgen przed południem - vormittags w południe - mittags po południu - nachmittags wieczorem - abends w nocy - nachts o północy - um Mitternacht Jakie słówka warto, abyś jeszcze znał?. Podpowiemy, jak nazywają się poszczególne dni i miesiące w języku niemieckim oraz przedstawimy przykłady na prawidłowe podawanie daty.. Klasa 7 Niemieckim.Nazwy dni tygodnia po niemiecku Wszystkie dni tygodnia w języku niemieckim podobnie jak miesiące i pory roku są rodzaju męskiego, czyli mają rodzajnik "der".. Ale powiedzieć tak o piątku to już żadna abstrakcja.. Opis dnia preterito perfecto 2022-06-13 17:59:38; Hej proszę o zadanie 7 8 i 11 pix bloks finaly klasa 4 6 potrzebuje na teraz!. zwei Monate - dwa miesiące.Dni tygodnia & pory dnia | Niemiecki fyrtel O MNIE CZYTELNIA MUZYKA Jak powiemy, że poniedziałek to nasz ulubiony dzień tygodnia?. 0 ocen | na tak 0%.. W poniedziałek Jeśli chcemy napisać np. w czwartek piszemy am Donnerstag..

Dni tygodnia, godziny, pory dnia i roku NIEMIECKi Test.

Lekcja 5 Pory dnia dni tygodnia i miesiące po niemiecku pory roku 4 (79.02%) 82 votes Letion 5 Die Zeit.. Pamiętaj, że nazwy miesięcy pisze się wielką literą.. I czy jego nazwa pochodzi od słowa frei czyli wolne?dni tygodnia i pory dnia 0 10 fiszek liderka.. Miesiące.. - W środy mam najmniej zajęć.Zapraszam!. Tego zdania chyba nie potrzebuje nikt.. Samstag - sobota ( Sonnabend - rzadziej stosowane) Sonntag - niedziela.. konnen odmiana rozmówki niemieckie opis przyjaciela po niemiecku zwierzęta po niemiecku essen odmiana szanowni państwo po niemiecku niemieckie imiona dni tygodnia po niemiecku dialog u lekarza po niemiecku godziny po niemiecku części ciała niemiecki opis dnia po niemiecku owoce po niemiecku.Jeżeli zastanawiałeś się jak po niemiecku są dni tygodnia, miesiące i pory roku to nasza lekcja rozwieje wszelkie wątpliwości.. der Morgen - rano der Vormittag - przedpołudnie der Mittag - południe der Nachmittag - popołudnie der Abend - wieczór die Nacht - noc die Mitternacht - północ Pory dnia z przyimkami Podobnie jak z dniami tygodnia, pory dnia łączą się prawie wszystkie z przyimkiem " am ".Pory dnia i pory roku po niemiecku Daty po niemiecku Przykładowe zdania zawierające dni tygodnia Montag ist der Erste Tag der Woche..

Naucz się nazw miesięcy i pór roku po niemiecku.

wczoraj - gestern dziś - heute jutro - morgenW chwili gdy umiemy godziny, dni tygodnia i miesiące po niemiecku, jesteśmy w stanie dokładnie określać różnego rodzaju daty.. wg Rewalidacjasp70.. - We wtorki zawsze mam 2 godziny wf-u.. Utrwalenie.. W języku niemieckim wszystkie rzeczowniki oznaczające dni tygodnia są rodzaju męskiego i poprzedzone są rodzajnikiem .Przy okazji nauczę Cię jak są pory roku po niemiecku!. am Dienstagvormittag (we wtorek przed południem) Am Dienstagvormittag esse ich Lunch.. Freitag - piątek..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt