Boże coś polskę przez tak liczne wieki

Pobierz

Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!. Refren: Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: * ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!. Boże!. Ty, któryś potem tknięty jej upadkiem, - wspierał walczących .Boże!. Otaczał blaskiem potęgi i chwały, Coś ją osłaniał tarczą Swej opieki Od nieszczęść, które przygnębić ją miały; Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę, wolność racz nam wrócić, Panie!1.. Boże!. (refren)Jul 10, 2020Boże, coś Polskę przez tak liczne wiekiOtaczał blaskiem potęgi i chwały,Coś ją osłaniał tarczą swej opiekiOd nieszczęść, które przygnębić ją miały,Przed Twe .Boże, coś Polskę.. Ty, któryś potem tknięty jej upadkiem wspierał walczących za najświętszą sprawę,Aug 15, 2021Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki, * otaczał blaskiem potęgi i chwały, * coś ją osłaniał tarczą swej opieki * od nieszczęść, które pognębić ją miały.. ""Polak, Wegier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki, oba zuchy, oba zwawi, niech im pan .. Ty któryś potem tknięty jej upadkiem,Boże!. Boże!. * - w czasach Polski niepodległej i suwerennej śpiewana .Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki Otaczał blaskiem potęg i chwały, Coś ją osłaniał tarczą swej opieki Od nieszczęść, które przygnębić ją miały, Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!. Ty, któryś potem tknięty jej upadkiem, - wspierał walczących za najświętszą sprawę - i chcącBOŻE COŚ POLSKĘ..

Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki.

Ty, któryś potem, tknięty jej upadkiem, wspierał walczących za najświętszą sprawę,Boże coś Polskę.. Ty, któryś potem tknięty jej upadkiem Wspierał walczących za najświętszą sprawę, I chcąc świat cały mieć jej .1.. Postanowienia kongresu wiedeńskiego(tekst śpiewany przez Adama Ludwiga - od Damiana) Boże coś Polskę przez tak liczne wieki, Otaczał blaskiem potęgi i chwały, Coś ją zasłaniał tarczą swej opieki Od nieszczęść,które przygnębić ją miały.. Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: - ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!. Boże!. (refren) Tyś, co ją potem, tknięty jej upadkiem, Wspierał walczącą za najświętszą sprawę I chcąc świat cały mieć jej męstwa świadkiem, wśród samych nieszczęść pomnożył jej sławę.. : Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!. Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!. (x2): Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!*.. Coś Polskę" to pieśń do słów Alojzego Felińskiego z muzyką Jana Nepomucena Kaszewskiego, napisana w pierwszą rocznicę powstania Królestwa Polskiego, na cześć jego władcy, cara Aleksandra I, z okazji jego przyjazdu do Warszawy.. Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!Boże coś Polskę przez tak liczne wieki Sprowadził do miana kurwy i kaleki Niech będą Ci dzięki, biję Ci pokłony Jak dziewięćdziesiąt procent masy, która chłonie zabobony Z ambony, człowiek robi człeka w chuja Sztuczne boskie prawo oparte na papieskich bzdurach Przyszedł mości kryzys, ale zatankować trzebaBoże, coś Polskę przez tak liczne wieki, * otaczał blaskiem potęgi i chwały, * coś ją osłaniał tarczą swej opieki * od nieszczęść, które pognębić ją miały..

coś Polskę przez tak liczne wieki.

Coś ją osłaniał Tarczą Twej opieki Od nieszczęść, które przygnębić ją miały.. Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki otaczał blaskiem potęgi i chwały, coś ją osłaniał tarczą swej opieki od nieszczęść, które przygnębić ją miały!. Przed Twe ołtarze zanosim błaganie, Naszego Króla zachowaj nam Panie!. Od nieszczęść, które przywalić ją miały; Ref.. Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki otaczał blaskiem potęgi i chwały, coś ją osłaniał tarczą swej opieki od nieszczęść, które przygnębić ją miały.. Naszego Króla zachowaj nam Panie!. * Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: * ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!Tekst Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki Otaczał blaskiem potęgi i chwały I tarczą swojej zasłaniał opieki Od nieszczęść, które przywalić ją miały.. Idzikowski, 1916) Pobierz Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki Boże coś Polskę.. Ty, któryś potem tknięty jej upadkiem, Wspierał walczących za najświętszą sprawę; A chcąc świat cały mieć jej męstwa świadkiem,Boże!. Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę, wolną pobłogosław Panie.. Coś Polskę przez tak liczne wieki Otaczał blaskiem potęgi i chwały I tarczą swojej zasłaniał opieki Od nieszczęść, które przywalić ją miały Przed Twe ołtarze zanosim błaganie, Naszego Króla zachowaj nam Panie!.

coś Polskę przez tak liczne wieki Okrytą blaskiem potęgi i chwały,1.

Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki Otaczał blaskiem potęgi i chwały, Coś ją osłaniał tarczą swej opieki Od nieszczęść, które pognębić ją miały: Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie.. 2. x2 Ty, któryś potem tknięty jej upadkiem Wspierał walczących za najświętszą sprawę, I chcąc świat cały mieć jej męstwa świadkiemPolska, Bóg, Opieka, Walka, Wolność Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki [2] Otaczał blaskiem potęg i chwały, Coś ją osłaniał tarczą swej opieki [3] Od nieszczęść, które przygnębić [4] ją miały.. Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: - ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!. Tyś, coś ją potem tknięty jej upadkiem Wspierał walczącą za najświętszą sprawę I chcąc świat cały mieć jej męstwa świadkiemBoże!. 5 Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!. coś Polskę przez tak liczne wieki Otaczał blaskiem potęgi i chwały, I tarczą Twojej wszechmocnej opieki Od nieszczęść, które przygnębić ją miały.. Od nieszczęść, które przygnębić ją miały!. Ty, któryś potem tknięty jej upadkiem Wspierał walczących za najświętszą sprawę, I chcąc świat cały mieć jej męstwa świadkiemBoże coś Polskę (wyd..

Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki - otaczał blaskiem potęgi i chwały, - coś ją osłaniał.

coś Polskę przez tak liczne wieki Otaczał blaskiem potęgi i chwały, I tarczą swojej zasłaniał opieki Od nieszczęść, które przywalić ją miały; Wiersz i każda strofa rozpoczyna się inwokacją do Boga, który przez wiele wieków otaczał Polskę "blaskiem potęgi i chwały".Feb 14, 2021"Boże!. Przed twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie!. coś Polskę przez tak liczne wieki Okrytą blaskiem potęgi i chwały, Nagle spod swojej usunął opieki I wzniósł te ludy, co jej służyć miały.. tarczą swej opieki - od nieszczęść, które przygnębić ją miały.. Przed twe ołtarze zanosim błaganie.. [5] Ty, któryś potem [6] tknięty jej upadkiem1.. Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolność, pobłogosław Panie.. coś Polskę - tekst 1.. Czwarty rozbiór Polski.. Dodatek poniżej) Ty, coś ją potem, tknięty jej upadkiem.Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki Otaczał blaskiem potęgi i chwały, Coś ją osłaniał tarczą swej opieki Od nieszczęść, które przygnębić ją miały!. x2 Ty, któryś potem tknięty jej upadkiem Wspierał walczących za najświętszą sprawę, I chcąc świat cały mieć jej męstwa świadkiemBoże coś Polskę przez tak liczne wieki Otaczał blaskiem potęgi i chwały.. Tyś, coś ją potem, tknięty jej upadkiem, Wspierał walczącą za najświętszą sprawę, I chcąc świat cały mieć jej męstwa świadkiem,Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki Otaczał blaskiem potęgi i chwały, Coś ją osłaniał tarczą swej opieki Od nieszczęść, które przygnębić ją miały!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt