Wszystkie lektury z gwiazdka do matury

Pobierz

Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz; 5. lista lektur z gwiazdką: Poniżej przedstawiamy spis lektur obowiązkowych, z których mogą pojawić się pytania o treść lub wypracowanie na egzaminie maturalnym: 1.. Zapraszamy koniecznie do dodawania motywów na maturę.. Lektury na maturę z j. polskiego z gwiazdką z zakresu gimnazjum: Jan Kochanowski - "Treny" Juliusz Słowacki - "Kordian".Dec 9, 2021Najszersze opracowanie motywów w postaci filmu przez Izabelę z lektur obowiązkowych - motywy na maturę.. Można uwzględnić tę lekturę przy realizacji tematu takiego, jak: Różne sposoby pisania o cierpieniu.Apr 22, 2021Dlatego lista lektur obowiązkowych jest szersza niż lista lektur z gwiazdką.. Poziom podstawowy - rano, poziom rozszerzony - po południu.. Poniżej spisane są tytuły najczęściej wybierane .Apr 16, 2021MATURA 2019 - LEKTURY Z GWIAZDKĄ.. 19 kwietnia 2015 22 stycznia 2021 ~ Anna Józefiak.. Jedno jest pewne.. Aby dotrzeć do sensu artystycznego utworu, konieczne jest więc ich wytłumaczenie.. Bolesław Prus, Lalka; 6.lista lektur z gwiazdką: · 1.. A to oznacza, że zostało już.. Zaczynajmy Cieszę się, że obdarzyłaś_eś mnie zaufaniem i zdecydowałaś_eś się na moje materiały powtórkowe.. Matura z języka polskiego odbędzie się 8 czerwca.. Do matury pozostało jeszcze 8 miesięcy i nikt pewnie jeszcze nie przejmuje się powtórkami.Lektury obowiązkowe na Maturze 2020 - z gwiazdką Lektury obowiązkowe z zakresu gimnazjum: Jan Kochanowski, wybrane fraszki, Jan Kochanowski, Treny (V, VII, VIII) Ignacy Krasicki, wybrane bajki.uległy zmianom..

52 lektury, które maturzysta znać musi.

Jan Kochanowski- wybrane fraszki, pieśni, treny Ignacy Krasicki- wybrane bajki, satyry Adam Mickiewicz- Dziady cz. II Adam Mickiewicz - Dziady cz. III Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz Aleksander Fredro- ZemstaFeb 25, 2021Lista lektur z gwiazdką * - obowiązkowych w gimnazjum i liceum zgodnie z nową podstawą programową.. Motyw można dodać za pomocą formularza na dole strony lub tutaj.. Wyróżniamy następujące rodzaje archaizmów:May 2, 2022Lektury "z gwiazdką" - obowiązkowe na maturze z języka polskiego w 2022 roku to: Bogurodzica Jan Kochanowski - wybrane pieśni, treny i psalm Adam Mickiewicz - "Dziady", część III Adam Mickiewicz - "Pan Tadeusz" Bolesław Prus - "Lalka" Stanisław Wyspiański -"Wesele" Bruno Schulz - wybrane opowiadanie Witold Gombrowicz - "Ferdydurke"Aug 20, 2021Sprawdzamy, jakie lektury będą obowiązkowe CKE na maturze, Lista lektur z gwiazdką zgodnie z nową podstawą programową zawiera łącznie 8..

Każdy uczeń przystępujący do matury z języka polskiego musi znać zestaw obowiązkowych lektur.

Wybór zależał od Waszych nauczycieli.. Przygotowując się do egzaminu maturalnego, koniecznie przeczytaj wymienione poniżej teksty literackie: z zakresu gimnazjum: 1* Jan Kochanowski , wybrane fraszki, Treny (V, VII,VIII) 2* Ignacy Krasicki, wybrane bajkiIII.. Bogurodzica; 2.. ARCHAIZM - wyraz, wyrażenie lub inny element językowy pochodzący z minionej epoki historycznej, który wyszedł z powszechnego użycia na skutek zastąpienia go przez inny.. Bogurodzica · 2.. Dostawa już od 4,99zł.. Tabelka z motywami na maturę z tekstów kulturyFeb 15, 2021Jan 22, 2021Opracowania lektur i wierszy do matury > Tytuł: Błędy popełniane przez Niemców uczących się języka polskiego w księgarni internetowej Inverso.pl.. Adam Mickiewicz, Lektury z gwiazdką matura 2023 Matura - egzaminy pisemne.. Jan Kochanowski, wybrane pieśni, treny (inne niż w gimnazjum), psalmy · 3.. Jan Kochanowski, wybrane pieśni, treny (inne niż w gimnazjum), psalmy; 3.. Adam Mickiewicz, Dziady cz. III; 4. lista lektur z gwiazdką: · 1.Nie można zapomnieć, że na egzaminie maturalnym obowiązkowa jest także znajomość wybranych lektur z gimnazjum: Jan Kochanowski, fraszki, treny (V, VII, VIII); Ignacy Krasicki, wybrane bajki; Aleksander Fredro, Zemsta; Adam Mickiewicz, Dziady cz. II; Henryk Sienkiewicz, powieść historyczna - do wyboru spośród: Quo vadis, Krzyżacy, Potop.Doskonała to też lektura do tematów dotyczących młodych buntowników z wyboru, rozterek młodości, poczucia bezsensu życia, konfrontacji ideałów z brutalną rzeczywistością i cierpienia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt