Włochy turystyka prezentacja

Pobierz

Włochy leżą w południowej części Europy na Półwyspie Apenińskim, nad Morzem Śródziemnym, ich stolicą jest Rzym.. Zachęcają ich nie tylko piaszczyste plaże ale i inne atrakcje: ruchome wydmy, strome klify czy nadmorskie miasta.. Włochy znane są zarówno z pięknych terenów, wielu zabytków, jak i doskonałej kuchni.. Na obszarze Włochy znajdują się dwa systemy górskie, są to Alpy na północy i Apeniny ciągnące się niemal całej długość Półwyspu Apenińskiego.. Tutaj znajdują się liczne kościoły, sanktuaria, które odwiedzane są przez turystów z całego świata.CAŁA PRAWDA O WŁOSZECH - YouTube.. Na północy sięgają do Alp, na południu obejmują wiele wysp, między innymi Sycylię.. Poprzedni.. Turystyka obecnie jest ruchem masowym wywierającymniebagatelny wpływna różnorodnedziedziny naszego życia oraz gospodarki.. Choć to Paryż uznaje się za najbardziej romantyczne miejsce na Starym Kontynencie, większość turystów przechadzających się po malowniczych kanałach ma inne zdanie na ten temat.. Włącz autoodtwarzanie.Atrakcje turystyczne Włoch (w postaci folderu) Republika Włoska - Repubblica Italiana - zajmuje 301,3 tys. km kw. powierzchni, ma ponad 57 mln ludności.. Już w XVIII w. kraj ten odwiedzany był przez tysiące podróżników i badaczy.. Do Włoch przybywa rocznie około 50-60 milionów turystów zagranicznych.. Pod względem turystycznym Włochy sa państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.Wybrzeże morza Bałtyckiego przyciągają dużo turystów..

Rozwój transportu lotniczegoPlik włochy.ppt na koncie użytkownika asiapiot4 • folder prezentacje • Data dodania: 16 paź 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.WŁOCHY- ZALETY I WADY.

Następny.. Oblewają je wody kilku akwenów Morza Śródziemnego: Morze Liguryjskie, Morze Tyrreńskie, Morze Jońskie i Morze Adriatyckie.. WPROWADZENIE W trakcie podróży zwróciłyśmy uwagę na następujące elementy: ARCHITEKTURA KRAJOBRAZ JĘZYK LUDZIE KUCHNIA WŁOSKA ROŚLINNOŚĆ.. Włochy należą do państw o najstarszych tradycjach turystycznych.. Najważniejsze miejsca we Włoszech: Rzym: Muzea Watykańskie, Forum, Panteon, Koloseum; Turyn; Mont Blanc, najwyższy szczyt Alp i Europy, nazywany Dachem Europy, Mediolan: katedra Duomo, La Scala, dzielnica mody; Jezioro Como, Bergamo, Rawenna; Bolonia; Wenecja - rejs gondolą po Canal GrandeWenecja uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miast nie tylko Włoch czy Europy, ale i całego świata.. Obejmuje południowy fragment kontynentu europejskiego, cały Półwysep Apeniński i przyległe wyspy.. Niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady - Auschwitz-Birkenau; 3.. Do Włoch należy także mała enklawa Campione w Szwajcarii.Komentarze.. WŁOCHY.. • Włochy cieszą się rozwiniętą architekturą religijną.. Obecnie podróżestanowiąnieodłącznyelement życiawielu mieszkańcówZiemi.. W sezonie wakacyjnym ruch turystyczny skupia się wokół miejscowości nadmorskich i jezior (głównie jezioro Garda, jezioro Como i jezioro Maggiore), natomiast zimą chętnie odwiedzane są alpejskie kurorty narciarskie.Turyści najliczniej odwiedzają Hiszpanię i Włochy, a do najbardziej popularnych miejsc należą regiony posiadające długie odcinki piaszczystego wybrzeża - w Hiszpanii - costa, Włosi,Chorwaci i Grecy nazywająswe plaże- riwiery.Turystyka Włoch.. Kategorie: Włochy.. Włochy.. Ciekawostki W wielu językach europejskich nazwa tego państwa brzmi Italia, a dla nas Włochy Najpopularniejszym daniem jest pasta czyli makaron oraz pizza Ulubione słodkie desery to tiramisu i panna cotta Często do obiadu piją czerwone wino Włosi mają gorący temperament, są głośni i hałaśliwi, ale też weseli i bardzo kochliwi Z Włoch wywodzi się tradycja walentynek Pechowym dniem dla Włochów jest wtorek 17 Najpopularniejsze nazwisko to Rossi nosi je 68 tyś rodzin .Prezentacja programu PowerPoint.. GEOGRAFIA.Włochy leżą w południowej Europie, na Półwyspie Apenińskim, nad Morzem Śródziemnym, Liguryjskim, Tyrreńskim, Jońskim i Adriatyckim.. Źródło: " ".. CAŁA PRAWDA O WŁOSZECH.. Puszcza Białowieska; 4.Parco Naturale delle Alpi Marittime.. Kraj zamieszkany jest przez około 60 milionów osób.Plik Atrakcje turystyczne we Włoszech.pptx na koncie użytkownika misiomaniaczka • folder Prezentacje multimedialne • Data dodania: 27 maj 2014Włochy jako jeden z nielicznych krajów basenu Morza Śródziemnego przez cały rok czerpie dochody z turystyki.. Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni; 2.. Jedna z największych atrakcji Włoch, położona na ponad 100 wyspach, przyciąga co roku miliony turystów.Największyrozwójturystyki -nasilenie sięruchu turystycznego nastąpiłw drugiej połowieXX wieku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt