W wilgotnym lesie równikowym prezentacja

Pobierz

Prezentacja fauny i flory Amazonii.. Ćwiczenie 2 a) Przypomnij, jakie gatunki drzew liściastych rosną w polskich lasach (strefa umiarko-wana) .Temat: W WILGOTNYM LESIE RÓWNIKOWYM Dziś zapraszam na e-lekcję, proszę być w gotowości 5 min.. Temperatura wody wynosi około jednego stopnia poniżej .Temat: W wilgotnym lesie równikowym i lesie strefy umiarkowanej.. Wpływ odmiennych warunków klimatycznych sprawia jednak, że wilgotne lasy równikowe i lasy .. Omówienie ekologicznych następstw wylesiania Amazonii oraz wskazanie sposobów ochrony lasów Amazonii.. Tutaj przez okrągły rok temperatura nie spada poniżej 240C, a często przez długi okres wynosi 300C.. O jego wyjątkowości decydują przede wszystkim warunki klimatyczne.. Przypomnisz sobie , jakie warstwyrównik - Nazwa równoleżnika, wzdłuż którego rozciągają się dżungle., cztery - Liczba pór roku, które występują w Polsce., jedna - Liczba pór roku, które występują w wilgotnym lesie równikowym., temperatura - Składnik pogody, który decyduje o ilości pór roku., równikowa - Strefa klimatyczna, w której leżą lasy równikowe., milimetry - Jednostka, w której podawane są .Temat : W wilgotnym lesie równikowym Na dzisiejszej lekcji dowiesz się : Gdzie występuje las równikowy Jakie są cechy klima.3.. Pietra roślinne w lesie równikowymFlora w wilgotnym lesie równikowym W strefie równikowej występuje ok. 45 wszystkich gatunków roślin żyjących na naszej planecie..

w wilgotnym lesie równikowym Test.

pobierz: prezentacja ,,W wilgotnym lesie równikowym" 3.. Poznasz przykłady występujących tam roślin i zwierząt.. Przez cały rok panuje tam wysoka temperatura i występują znaczne ilości opadów.15.04.2020 "W wilgotnym lesie równikowym i w lesie strefy umiarkowanej" - Zróżnicowanie klimatyczne - Świat roślin i zwierząt2.. Po gorącym dniu następuje parna, wilgotna noc, gdzie względna wilgotność powietrza podwyższa się do 85-95%.. Przedstawienie pięter roślinnych w wilgotnym lesie równikowym.. Omówienie gospodarczej eksploatacji Amazonii.. Przy dnie lasu panuje głęboki półmrok, co powoduje, że jest to warstwa najuboższa.W wilgotnym lesie równikowym i w lesie strefy umiarkowanej Czego nauczymy się na dzisiejszej lekcji?. NOTATKA .Roślinność, a także zwierzęta żyjące w lasach strefy umiarkowanej po-winny być ci znane z lekcji przyrody w klasie 4. ryc. 23.4 Wybrane zwierzęta żyjące w wilgotnym lesie równikowym.. 0% average accuracy .Wilgotny las równikowy, las strefy równikowej, puszcza tropikalna, las deszczowy, las tropikalny, las higromegatermiczny (zwany także dżunglą, choć określeniu temu bywa przypisywane węższe znaczenie) - wiecznie zielona formacja leśna strefy międzyzwrotnikowej.Występuje na ubogich glebach laterytowych, w klimacie przez cały rok jednostajnie gorącym i wilgotnym.Start studying geografia, w wilgotnym lesie równikowym i q lesie strefy umiarkowanej..

W wilgotnym lesie równikowym Anagram.

Oprócz tego jest niezwykle wilgotno - niemal .Wilgotny las równikowy (las strefy równikowej, puszcza tropikalna, las deszczowy, las tropikalny, las higromegatermiczny, błędnie zwany także dżunglą) — charakterystyczna, wiecznie zielona formacja leśna strefy międzyzwrotnikowej.Występuje na ubogich glebach laterytowych, w klimacie przez cały rok jednostajnie gorącym i wilgotnym.3.. Pory roku tutaj nie występują.. Ich korony przesłaniają niebo tak skutecznie, że przy ziemi jest ciemno.. Zielne rośliny, np. storczyki, rosną nawet w gałęziach drzew, pniach, czy zwalonych kłodach.. Rośliny lasów równikowych.. W lesie tym jest niezwykle gorąco zarówno o każdej porze dnia, jak i przez cały rok.. Najokazalsze w puszczy tropikalnej są drzewa, które sięgają 40- 50m, chociaż są 60-, a nawet 80- metrowe drzewa.. Cele lekcji: Dowiesz się, czym charakteryzuje się klimat strefy wilgotnych lasów równikowych.. Żyje w nim ogromna liczba gatunków zwierząt.. Jest to spowodowane bardzo słabym dostępem do światła.. Wszędzie jest gorąco i parno.rozpoznawać wybrane gatunki zwierząt żyjących w lesie równikowym.. NaCoBeZu: - opiszę położenie stref wilgotnych lasów równikowych oraz lasów liściastych i mieszanych na Ziemi;TEMAT: W wilgotnym lesie równikowym..

Warunki życia w lesie równikowym .

Ocenia się jednak, że ponad połowa, a może nawet 2/3 spośród wszystkich gatunków roślin naszej planety występuje w wiecznie zielonych, wilgotnych lasach .W tym odcinku staram się omówić wilgotny las równikowy, zwany również tropikalnym oraz lasy strefy umiarkowanej, staram się podać podobieństwa i różnice jaki.W wilgotnym lesie, np. w puszczy amazońskiej występują 4 warstwy roślinności.. Zapisz temat do zeszytu: W wilgotnym lesie równikowym.. wg Szgrzesiczek.. ( w jakich częściach świata ), Poznamy zwierzęta i rośliny tam występujące, Poznamy budowę lasów, Zobaczymy jak żyją mieszkańcy na tych terenach Porównamy las równikowy z .W WILGOTNYM LESIE RÓWNIKOWYM I W LESIE STREFY UMIARKOWANEJ Tak, jak w temacie, spróbujemy porównać las strefy równikowej i las strefy umiarkowanej.. W lasach równikowych roślinność tworzy kilka warstw drzew o wysokości 30-40 m jest taka gęsta, że poniżej niej panuje półmrok.. Wspólnie z nauczycielem obejrzyj prezentację do lekcji.. Trudno nawet dokładnie podać liczbę gatunków roślin żyjących na Ziemi.. Szacuje się, rośnie w nim 2/3 wszystkich gatunków roślin na Ziemi.Temat: W wilgotnym lesie równikowym i w lesie strefy umiarkowanej..

W lesie.Klimat strefy równikowej.

Musisz jednak pamiętać, że odmienne warunkiPrezentacja przedstawia bogactwo lasów równikowych.. Olbrzymi las, w którym drzewa są tak wielkie, że sięgają nawet kilkudziesięciu metrów.. Dowiesz się jak żyją mieszkańcy lasów równikowych.. Na niewielkiej powierzchni, występuje ponad 100 gatunków drzew, roślinność w wilgotnym lesie równikowym jest tak duża, że czasami trudno wyodrębnić poszczególne piętra.. przed rozpoczęciem lekcji.. Las równikowy tworzy jedyne w swoim rodzaju środowisko na Ziemi.. Gdzie znajdują się lasy równikowe i lasy liściaste?. Korzyści i dobra jakie dają one całemu światu.admin Aktualności, Blog, Klasa 5 - krajobrazy świata aktualności, krajobrazy świata, wilgotny las równikowy.. Cel lekcji: poznam różnice między lasem strefy równikowej i lasem strefy umiarkowanej.. Wykonanie zadań w zeszycie ćwiczeń, str. 53 - 54, zad.. Rośliny z niższych swer muszą walczyć o dostęp do światła.. Najniższe piętro zarośli i runa leśnego jest zwykle bardzo ubogie, a miejscami niemal wcale nie występuje.. Które z nich są ci znane?. Strefa równikowa jest najbardziej gorąca.. Wspólną cechą na Ziemi jest występowanie drzew, które wraz z innymi roślinami tworzą warstwy lasu.. 4.Streszczenie tematu ze strony 113.Geografia V - W wilgotnym lesie równikowym i w lesie strefy.. wg Dorota241.. Trudno nawet określić, ile dokładnie, ale są to głównie bezkręgowce.. Samodzielna praca ucznia: 1.. Warunki życia w lesie równikowym są zależne zarówno od klimatu, jak i od piętra roślinnego.. Najliczniejszych grupą zwierząt w lasach równikowych są owady takie jak: motyle, termity, komary, itd.Oraz inne zwierzęta np.W wilgotnym lesie równikowym i w lesie strefy umiarkowanej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt