Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe litwy i białorusi klasa 6

Pobierz

Mimo częstego wycinania, zajmują znaczne obszary.. Zebrane pytania i odpowiedzi do zestawu.. wg Katarzynab12.Litwa jest bardzo uboga w bogactwa naturalne, w tym mineralne.. 3 Karta pracy Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi 3 Informacje do lekcji Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi 3 Litwa i Białoruś .Temat: Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi.. Cele lekcji: - zdobędziesz podstawowe informacje na temat Litwy i Białorusi, - nauczysz się wskazywać na mapie największe miasta Litwy i Białorusi, - dowiesz się, jakie są walory kulturowe i przyrodnicze obu krajów.. Pytanie 1.Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Litwy i Białorusi Sortowanie według grup wg Malgorzatajazga Klasa 6 Geografia JE 6 Unit 4 (luki) Brakujące słowo wg Mokapi Klasa 6 Angielski Junior Explorer 6 JE 6 Unit 6 Space Odkryj karty wg Abzawadzka Klasa 6 Angielski Junior Explorer 6 Brainy 6 Unit 6 Irregular Verbs - Past Simple Test wg Alla5Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi 1.. Położenie i granice Polski; Przeszłość geologiczna Polski; Góry w Europie i w Polsce; Zlodowacenia na obszarze Polski .Geografia - klasy szóste.. Najważniejszy las -Puszcza Białowieska - znajduje sięa pograniczu polsko - białoruskim.Streszczenie tematuWitaj na #Litwie i #Białorusi w krajach powstałych w 1991 r. Na próżno szukać ich na wcześniejszych mapach, bo należały do Związku Socjalistycznych Republik.Zapisz w zeszycie temat lekcji: Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi..

Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi 1.

Białoruś jest jednym z nielicznych krajów europejskich, w którym nie są przestrzegane zasady demokracji, w tym na przykład wolność słowa.. Zadania do wykonania:Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi; Współczesne problemy ukrainy; Zróżnicowanie przyrodnicze i gospodarcze Rosji; Relacje Polski z sąsiadami; Klasa 7.. Niemen, najdłuższa rzeka Litwy, swoje źródło posiada na BiałorusiMierzeja Kurońska- jej fragment ze względuna walory przyrodnicze I kulturowe, wpisany zostałna ListęŚwiatowegoDziedzictwaUNESCO Ważnym elementem dziedzictwa przyrodniczego są lasy.. Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Litwy i Białorusi - kl. 6 Sortowanie według grup.. Na początku przypomnij sobie flagi tych państw: LITWA BIAŁORUŚ 1.. Część 3.. Przeczytaj w podr.. Temat- Drodzy Uczniowie, na dzisiejszej lekcji poznacie środowisko przyrodnicze Litwy i iałorusi , czynniki wpływające na atrakcyjność turystyczną Litwy i iałorusi oraz atrakcje turystyczne Litwy i iałorusi.. Zaznacz literę L, jeżeli informacja dotyczy środowiska przyrodniczego Litwy, lub literę B - jeżeli dotyczy środowiska Białorusi..

Quiz dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi Test.

W opracowaniu uwzględnij obiekty przyrodnicze i kulturowe.Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi 1.. Czy kojarzysz, które z tych państw jest członkiem Unii Europejskiej?Klasa 6a 28.05.20.. Obejrzyj: https .3. podstawowe informacje o Litwie i Białorusi, a także o walorach przyrodniczych i kulturowych tych .Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi - 5.. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.. wg Tyczkat.. Zaznacz literę L,Lekcja geografii z dn. 21 maja 2020 r. Klasy: 6a i 6b TEMAT: DZIEDZICTWO PRZYRODNICZE I KULTUROWE LITWY I BIAŁORUSI.. porównuje walory przyrodnicze Litwy i Białorusi na podstawie map i fotografii; przedstawia atrakcje turystyczne Litwy i Białorusi na podstawie mapy i fotografii • korzystając z mapy, projektuje wycieczkę na Litwę i BiałoruśKlasa 6a 05.05.2020r.. Sprawdzian z lekcji geografii dla klasy 6 szkoły podstawowej.. Do obszarów o dużych walorach turystycznych należą: na Litwie - Mierzeja Kurońska i okolice Druskienik, a na Białorusi - Park Narodowy "Puszcza Białowieska".. Przyporządkuj Litwie i Białorusi właściwe cechy środowiska przyrodniczego.. Zapoznaj się z mapami w podręczniku (str.145 i 146).. Po lekcji potrafisz:Arial Calibri Times New Roman Wingdings Motyw pakietu Office Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi Litwa Slajd 3 Slajd 4 Środowisko przyrodnicze Pytania do klasy Slajd 7 Rzeki na Litwie i Białorusi Slajd 9 Slajd 10 Slajd 11 Slajd 12 Slajd 13 Slajd 14 Kilka ciekawostek o Białorusi Co warto zobaczyć na Białorusi?wg Malgorzatajazga..

Temat- Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi.

Ilość pytań: 16 Rozwiązywany: 291 razy.. Zwróć uwagę na ukształtowanie terenu Litwy i Białorusi, występowanie bagien, odszukaj stolice i największe rzeki.. Litwa i Białoruś to kraje nizinne.. M.WinnikGeografia - szkoła podstawowa × Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi Katarzyna 21132 15 Polub to zadanie Zarówno Litwa jak i Białoruś charakteryzują się piękną, mało zmienioną przyrodą.. Sąsiedzi Polski Temat 3.. Od połowy lat 90.. Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusicharakteryzuje środowisko przyrodniczego Litwy i Białorusi na podstawie map ogólnogeograficznych.. Przez Białoruś przebiega Wyżyna Białoruska.. 2.-dziedzictwo-przyrodnicze-i-kulturowe-litwy-i-bialorusi-karta-pracy-.docx Zadanie domowe: Na podstawie informacji z różnych źródeł (atlas, podręcznik, Internet) opracuj trasę wycieczki po Białorusi i Litwie.. porównuje walory przyrodnicze Litwy i Białorusi na podstawie map i fotografii; przedstawia atrakcje turystyczne Litwy i Białorusi na podstawie mapy i fotografii • korzystając z mapy, projektuje wycieczkę na Litwę i Białoruścharakteryzuje środowisko przyrodniczego Litwy i Białorusi na podstawie map ogólnogeograficznych.. Za punkt początkowy wybierz Białystok a za końcowy Suwałki.. Część 2..

Praca domowa.Dziedzictwo kulturowe Litwy i Białorusi.

Rolnictwo Litwy opiera się na uprawie zbóż i ziemniaków oraz warzyw i owoców, a także na hodowli trzody chlewnej, bydła i drobiu.. XX wieku władzę utrzymuje tam prezydent Alaksandr Łukaszenka, który zwalcza opozycję demokratyczną poprzez szykany i .Geografia klasa 6 Temat: Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi.. Sąsiedzi Polski - Klasa 6 - Planeta Nowa - Geografia - Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4-8 - Zasoby - strona 1 - dlanauczyciela.pl Łatwo i szybko wyszukaj materiały do zajęć Klasa Klasa 6 Dział 5.. Ze środowiska naturalnego pozyskuje się głównie drewno, torf i ryby, a ponadto ropę naftową, piasek, i bursztyny.. Część 1.. Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Litwy i Białorusi Sortowanie według grup.. Duży obszar w obu krajach zajmują bagna.. Fragment Mierzei Kurońskiej ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze oraz kulturowe został wpisany na "Listę światowego dziedzictwa UNESCO " Litwa charakteryzuje się gęstą siecią rzek .Płyną spokojnie po nizinnym terenie, wśród pól i lasów, są połączone licznymi kanałami.. Krajobraz urozmaicająŚrodowisko przyrodnicze i gospodarka Białorusi.. Znaczną część obuZapoznaj się z informacjami do lekcji " Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi" oraz skorzystaj z dołączonych map, a następnie wykonaj kartę pracy.. Dzień dobry !. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi.. Temat: Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi Po tej lekcji potrafisz: - podać główne informacje na temat Litwy i Białorusi - wskazać na mapie największe miasta tych państw .. Przyporządkuj Litwie i Białorusi właściwe cechy środowiska przyrodniczego.. ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE LITWY I BIAŁORUSI Na obszarach Litwy i Białorusi przeważają niziny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt