Rozprawka z lektury antygona

Pobierz

Prosze o rozprawke z antygony wstęp 4-5 zdan rozwinięcie 10-12 zdań zakończenie 4-5 zdań Prosze pilne potrzebuje na poniedziałek .. : , córka Edypa , e siostra¹ , król Teb !. Jak to napisać?. Jak się okazuje, zarówno on, jak i drugi brat kobiet, Eteokles, polegli w walce przeciwko sobie samym.Sofokles Antygona - opracowanie.. Wiem, że nie wszyscy są tego samego zdania co ja, więc chcę tu i teraz udowodnić moją rację!. Ares był bogiem wojny.Antygonie zależało tylko na obronie godności człowieka, chciała zapewnić swojemu bratu pochówek.. Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., ?Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Rozważ problem na podstawie "Antygony" Sofoklesa.. Porusza problemy władzy, konfliktu między prawami niepisanymi a prawem, konfliktu między dobrem ogółu a dobrem jednostki.Wypracowanie maturalne - rozprawka - nie sprawdza znajomości lektury, nie jest egzaminem z konkretnej książki, ale z umiejętności wykorzystania narzędzi, jakimi są różne formy wypowiedzi: streszczenie, opis, opowiadanie, interpretacja, analiza dzieła, a także wiedzy z historii i teorii literatury.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018ANTYGONA - DOKŁADNE STRESZCZENIE Autor i tytuł "Antygona" Sofokles V w. p.n.e. Uważam, że był sprawiedliwy, gdyż bohaterów ojczyzny chował z honorami,a zdrajców pozostawiał na pożarcie dzikim zwierzętom..

Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Prosze pilne !

Antygona i Kreon ponoszą klęskę.. Na sądzie przed Kreonem zachowała dumę i godność, nie wypierała się swojego czynu i nie prosiła o wybaczenie.Antygona - Motyw władzy Ukazana jest w utworze jako moc niszczycielska, gdyż staje się przyczyną wszystkich nieszczęść Kreona.. Żył w latach 496-406 p.n.e. Jego główną zasługą dla teatru było wprowadzenie na scenę trzeciego aktora.. O ukochana siostro ma, Ismeno, Czy ty nie widzisz, że z klęsk EdypowychAntygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. I czy człowiek może wydawać zakazy niezgodne z tym pierwszym.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury AntygonaKonflikt tragiczny w Antygonie opiera się na problemie: które prawo jest ważniejsze, naturalne (boskie) czy umowne (ludzkie)?. Miłość i dobro zawsze zwycięża.Rozprawka - Antygona.. Sądzę, że Antygona miała rację w sporze, jaki toczyła z Kreonem.. Hajmon nie waha się popełnić samobójstwa widząc martwą ukochaną.Chronił Teby przed anarhiom.. Warto zwrócić uwagę, że odpowiedź Sofoklesa jest głosem osoby pobożnej.Z całą pewnością Antygona nie walczyła tylko o swoje racje, ale również o honor rodziny, którą od lat prześladował okrutny los..

Daje naj ;p Czy antygona postąpiła słusznie pochowując brata ?

Rozprawka z Antygony !. Maturzyści byli przerażeni, nikt nie spodziewał, że na.TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "ANTYGONA" Wyniki w sieci .. Antygona w utworze Sofoklesa broni swoich wartości, które są inne, niż wartości Kreona.. Epoka antyk (starożytność) Rodzaj/ gatunek rodzaj: dramat gatunek: tragedia antycznaTragedia antyczna - dzieło wywodzące się ze starożytności, przeznaczone do wystawienia na scenie, o podniosłych charakterze i smutnym zakończeniu.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Osią utworu jest konflikt tragiczny między Kreonem (królem reprezentującym racje państwa) i Antygoną (buntowniczką walczącą o dobro jednostki).. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie ?. W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich.. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. ; Antygona to przykład wzorcowej tragedii antycznej.Matura próbna z polskiego podstawowego 2015/2016 z Operonem za nami.. Nie chce narażać się na ich gniew.. Antygona jest główną bohaterką tragedii Sofoklesa..

Podczas walk giną bracia Antygony: Eteokles i Polinejkes.Lista pytań z lektury Antygona.

Chyba każdy z nas postąpiłby tak samo w tej sytuacji w jakiej znalazła się Antygona.. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. Niestety, jej postawa, według Kreona, zasłużyła jedynie na śmierć.. Ja tak napisałem i dostałem 5 "napewno.. Jest córką Edypa i Jokasty.. Antygona stanęła przed bardzo trudnym wyborem natury moralnej, a dokładnie przed wyborem "złego" lub "gorszego".Chce żyć w zgodzie z samą sobą i z prawami boskimi.. Na maturze pojawiła się.. Antygona!. , syn Kreona , wróżbita , żona Kreona Rzecz dzieje się przed dworcem królewskim w Tebach.. Forma - rozprawka.O ile pamietam to z tyłu w lekturze "Antygona" z opracowaniem.jest wykres rodu Labdakidów,szukaj pomocy w bibliotece.Zapytaj, a oni sami ci pomoga.. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. Śmieć, na którą z pewnością nie zasłużyła.. Choć władca jest przekonany o słuszności podejmowanych decyzji, przychodzi mu za nie zapłacić wysoką cenę - traci syna i żonę.Test Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. zxcvbnm 02-10-2006 21:48Test o lekturze szkolnej pt. ,,Antygona'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera"Antygona" Sofoklesa jest przykładem uniwersalnej tragedii antycznej opartej na konflikcie dwóch racji, z których ostatecznie żadna nie wygrywa..

Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-10-09 15:25:22Przydatność 65% Ocena postępowania Antygony - rozprawka.

Wprowadził także dekoracje i postacie kobiece, odgrywane jednak przez mężczyzn.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. hahha pare zdań i ty dostałeś 5 za tę "rozprawkę" człowieku ogarnij siiee!. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: AntygonaAntygona .. Głównym tematem jest konflikt tragiczny głównego bohatera, który .Antygona zwierza się Ismenie z zamiaru pochowania zwłok ich brata, Polinika.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Antygona - Motyw miłości Uczucie pomiędzy Antygoną i Hajmonem jest na tyle silne, że nawet rozkaz króla nie jest w stanie stanąć jej na przeszkodzie.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Polinejkes oprócz Ismeny był jedynym żyjącym członkiem rodziny, dlatego Antygona zdecydowanie była przeciwna decyzji króla, który uznał jej brata za zdrajcę.Antygona Kto jest autorem Antygony.. Nie lęka się śmierci, która jedynie przyspieszy jej spotkanie z bratem i bliskimi w wiecznej krainie zmarłych.. Gdyby ktoś ten problem rozwiązał, przestano by omawiać tę lekturę w szkole, a dramat Sofoklesa straciłby swoje ponadczasowe znaczenie.. Sofokles.Był to jeden z trzech, obok Ajschylosa i Eurypidesa, wielkich tragików greckich.. Antygona to jedna z trzech sztuk Sofoklesa opowiadających o rodzie Labdakidów.. Autor zaczerpnął fabułę z mitologii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt