Liczebniki porządkowe język angielski

Pobierz

Dla porządku przypomnijmy sobie miesiące po angielsku:Na dzisiejszej lekcji przygotowujemy się do podawania dat w języku angielskim.. NOWOŚĆ.. Klasa 4 Angielski.. Pierwsze trzy liczebniki porządkowe tworzone są w sposób nieregularny (na szczęście, później jest już tylko łatwiej!).. - dni miesiąca podajemy zawsze za pomocą liczebników porządkowych.Liczebniki porządkowe po angielsku ćwiczenia.. W tym celu musimy: powtórzyć MIESIĄCE nauczyć się LICZEBNIKÓW PORZĄDKOWYCH (typu pierwszy, drugi, dziesiąty, trzydziesty).. Zapis daty po angielsku.. w Portugalski, używamy jednego wskaźnika, po liczbie, abyśmy mogli powiedzieć, że jest to numer porządkowy, na przykład 1, 2 i 3. .. ale w końcu od tego jest artykuł liczebniki po angielsku by w końcu zajarzyć ten temat.. Oto liczebniki porządkowe liczb 11-19 w języku angielskim:Zastanawiasz się może, jak powiedzieć po angielsku, że ktoś urodził się danego dnia, albo zajął pierwsze miejsce w konkursie?. należy dopisać do niego końcówkę "-th" i poprzedzić go słówkiem "the".. wg Motywujacyanglista.. Miesiące po angielsku skróty.. Niezarejestrowany - 12/13/2009 - 13:07.. Liczebniki angielskie mogą być dwojakiego rodzaju: główne (cardinal numbers) i porządkowe (ordinal numbers).Liczebniki główne między 13 a 19 zakończone są na -teen: fifteen, sixteen.Liczebniki wyrażające pełne dziesiątki od 20 do 90 mają końcówkę -ty: twenty, sixty.Przed rzeczownikami może wystąpić one lub a/an She has a cat albo She has one cat.Tabela: Pozostałe liczebniki główne i porządkowe..

Liczebniki porządkowe.

Miesiące po angielsku.. Powtarzamy miesiące.. Nauka dla poc.Po co nam liczebniki?. Zwykle - ale nie zawsze - przed liczebnikami porządkowymi postawimy przedimek określony (definite article) the, ponieważ zwykle jest tylko jeden pierwszy, trzeci czy dziesiąty:.. Daty po angielsku ćwiczenia.Warto zauważyć, że skrót liczebnika porządkowego po angielsku kończy się odpowiednią dla danego liczebnika końcówką.. angielski słownik frezeologiczny - cz01 Test.. Lekcja zawiera wszystkie liczby wraz z wymową tłumaczeniem.. Zapisujemy słówka do zeszytu.. Oprócz pierwszych trzech, pozostałe liczebniki porządkowe tworzy się poprzez dodanie do liczebnika głównego końcówkę -th. Liczebniki dziesiętne kończące się na -y, po dodaniu -th, zmieniają końcówkę na.. Przedimek the przed liczebnikiem porządkowym (ordinal number).. Liczebniki porządkowe w języku angielskim 1st - first - pierwszy 2nd - second - drugi 3rd - third - trzeci 4th - fourth - czwarty 5th - fifth - piąty 6th - sixth - szósty 7th - seventh - siódmy 8th - eight - ósmy 9th - ninth - dziewiąty 10th - tenth - dziesiąty Jak widzicie, przy podawaniu liczebników porządkowych w języku angielskim, do liczbyLiczebniki porządkoweĆwiczenie online.. Więcej ćwiczeń dla Liczebniki porządkowe - Ordinal Numbers: 0916.. Trzy pierwsze liczebniki należą do wyjątków i brzmią następująco: the 1st first - pierwszy.Liczebniki porządkowe po angielsku: pierwszy, drugi, trzeci… Poznaj liczby porządkowe od pierwszego do milionowego..

Liczebniki porządkowe od 4 do 19 w języku angielskim.

0%.Liczebniki porządkowe po angielsku Przykłady z naszej społeczności Liczba wyników dla zapytania 'liczebniki porządkowe po angielsku': 8598 liczebniki porządkowe po niemiecku Połącz w pary wg Awieczorek liczebniki Kolory po angielsku Labirynt wg Mica112 Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Angielski EWS kolory Kolory po angielskuKlasa 5 Polski.. Ćwiczenia.. W języku angielskim rzeczowniki porządkowe poprzedzone są przedimkiem the.. Wszystkie miesiące po angielsku.. pamiętaj, że miesiące w j. angielskim piszemy wielką literą!Liczebniki porządkowe - Ordinal numerals.. 1 - one; 2 - two; .Aby ze zwykłej liczby utworzyć liczebnik porządkowy (pierwszy, drugi, trzeci itd.). Ordinal Numbers - Liczebniki porządkowe Ustawianie w kolejności.. formy coraz rzadziej stosowane (niemniej wciąż poprawne!). Po polsku za to, zapisujemy liczby porządkowe z kropką.. Napisz słownie liczebnik porządkowy (bez przedimka) 15 -.. Może w tym roku się uda ;) quote; super lekcja .nareszcie.. Liczebniki od 1 do 12.. Liczebniki porządkowe w j. angielskim Przebij balon.w języku angielskim?.

Nauka liczb cyfr w języku angielskim.

Miesiące po angielsku skróty ćwiczenie.. Spis treści 1 Liczebniki porządkowe od pierwszego do trzydziestego pierwszego 2 Przykłady z liczebnikami porządkowymi 3 Przykłady dat z liczebnikami porządkowymi 4 Liczebniki porządkowe dziesiątkami 10th - 100 000thJak tworzymy liczebniki porządkowe w języku angielskim?. angielski słownik frezeologiczny - cz08 Test.. Poza kilkoma niewielkimi zmianami w pisowni, liczebniki porządkowe od 4 do 19 tworzone są przez dodanie końcówki -th.Liczebniki porządkowe po angielsku oraz skróty Liczebniki porządkowe odpowiadają na pytanie "który" i określają kolejność w jakiej coś się pojawia.. Już w języku angielskim numery porządkowe są oznaczone literami.. aby powiedzieć, że coś znajduje się na trzecim piętrze, albo wypowiedzieć datę, trzeba znać liczebnik porządkowy (on the third floor; on the twenty-fifth of March) aby dokładnie przeczytać wykres kołowy, warto znać ułamki zwykłe (1/3 - one third; 4/5 - four fifths) aby przeczytać dane z raportu, trzeba zaprzyjaźnić się z .liczebniki porządkowe w języku angielskim.. (On skończył zadanie jako pierwszy.. raz - once, dwa .Pobierz ćwiczenie w formacie PDF.. Liczebnik i porządkowe (ordinal numbers) służą określeniu, która w kolejności jest dana osoba lub rzecz.. wg Motywujacyanglista.. Poznaj angielskie liczebniki .Liczebniki główne..

)Liczebniki główne i porządkowe .

Tutaj jest już łatwiej.. Pierwsze trzy cyfry są jedynymi różnią.Umiejętność prawidłowego podawania i odczytywania dat po angielsku nie przysparza problemów, jeśli opanowałeś liczebniki porządkowe i miesiące.Jedyna niespodzianka, jaka tutaj na Ciebie czeka, to różnica pomiędzy brytyjskim a amerykańskim formatem zapisu daty, o czym przeczytasz poniżej.. Miesiące i lata po angielsku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt