Test wiedzy o starożytnej grecji klasa 5

Pobierz

Dzieje wypraw krzyżowych 5.. 0-4 p.Plik Test starożytna GRecja kultura.doc na koncie użytkownika piotr.warrior • folder Testy • Data dodania: 23 sie 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wakacyjna podróż w świat starożytnej Grecji.. poprzedni następny .Dla wielu uczniów nauka związana ze starożytną Grecją jest przyjemna, ponieważ w szczególny sposób działa na wyobraźnię.. 71 pytań (po 10 na jedną grę) Start.. Napisz w kilku zdaniach, na czym polegało wychowanie spartańskie.zastosowaniu ogólnej wiedzy z niniejszego działu.. Kultura mykeńska została stworzona przez: a) Kreteńczyków b) Karyjczyków c) Achajów d) Dorów 2.. Starożytna Grecja , Klasa 5 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plStarożytny Rzym test dla klasy 5.. 2.STAROŻYTNA GRECJA 1.. Nowe państwa w Europie- daty Połącz w pary.. wg Katarzynakrzosk.. Współ istnieją one od ok. 2000r.. Sprawdzian z historii klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja - Wczoraj i dziś to szansa na powtórzenie i utrwalenie wiadomości z tego konkretnego rozdziału podręcznika.Sprawdzian "Starożytna Grecja" - test sprawdzający - rozdział 2.. Kultura umysłowa i religia starożytnego Rzymu 3..

Quiz wiedzy o starożytnej Grecji.

Test opracowałam podczas kursu z pomiaru dydaktycznego.. Obszar Grecji zamieszkiwały dwa ludy: Minojczcy(na Krecie) i Mykenowie(Mykeny).. a) W starożytnym Rzymie b) W Mezopotamii c) W starożytnej Grecji 14) Atrybut sędziego piłkarskiego?2.. Sprawdź się!. Już w pyt.. Wiesz całkiem dużo o mitologii, ale jeszcze Ci czegoś brakuje.. oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, .. wiedzy o Antycznej Grecji (rozdzial II podrecznika Nowej Ery) 1.Jak pierwsi Grecy nazywali siebie i swoja ojczyzne?. Sztuka starożytnego Rzymu 3.. Przygotuj się z nami do sprawdzianu z historii!. Polska Piastów_quiz Teleturniej.. 2 nie zostala wymieniona Hestia.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. 0-5 p. rzut kulą bieg zapasy boks rzut oszczepem rzut dyskiem skok w dal pływanie 14.. Postęp: 0/71: Wynik-- poprawnych odpowiedzi: 0% gier zakończono wynikiem 0 punktów.. Hellenistyczny od połowy IV w. do II w. p.n.e. Klasa 5 .. wg Anna81.. Klasyczny od VI w. do połowy IV w. p.n.e. 3.. Narodziny chrześcijaństwa 4.. Starożytna Grecja Test.. demokracja-rządy ludów, ustrój polityczny panujący w starożytnej Grecji,wprowadzono go w VI wieku p. n. e. ,polegał na tym, że każdy dorosły obywatel ateński mógł decydować o swoim kraju..

Kultura i sztuka starożytnej Grecji.

filozofia ("umiłowanie mądrości) - nauka zajmująca się szukaniem odpowiedzi na temat miejsca i roli człowieka w świecie - Tales z Miletu - Sokrates - Platon - Arystoteles 2. a. twórczość Homera - Iliada - Odyseja b. twórczość Hezjoda - Teogonia - utwór o pochdzeniu bogówStarozytna Grecja, test z historii Test o starozytnej Grecji, na poziomie 2 klasy liceum ogolnoksztalcacego, poziom rozszerzony, nowa podstawa programowa.Sprawdziany NOWA ERA pliki uzytkownika malgorzatka17 przechowywane w serwisie Chomikuj.plSprawdzian z historii klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja - Wczoraj i dziś flickr.com Sprawdzian z historii dla klasy 5 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś z działu "Starożytna Grecja".Sprawdziany z historii z klasy 5 szkoły podstawowej.. Co wiesz o starożytnym Rzymie?. Klasa 5 Historia .Starożytna Grecja Dzielimy na trzy okresy: 1.. Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.. Niemożliwy do wykonania bezbłę.. Przeżyłbyś jako pasażer Titanica?. pytanie 1 z 15.. Sprawdzian klasa 5-ta do działu Starożytna Grecja został przygotowany pod tematy takie jak: funkcjonowanie demokratycznych Aten, funkcjonowanie monarchistycznych Spartan, wojny grecko-perskie, mitologia grecka, kultura starożytnej Grecji, podboje Aleksandra Wielkiego.Gwiezdny Test..

Test wiedzy historycznej z zakresu Starożytnego Rzymu.

Odpowiednikiem województw w Starożytnej Grecji były: Polis; Pola; Polki; Sprawdź się w poniższych tematach: Słynni kompozytorzy.. p.n.e. Minojczycy stworzyli pismo linarne A i do dziś nie jest odczytane.Sprawdzian z historii dla klasy 5 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś.Sprawdzian z historii klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja - Wczoraj i dziś flickr.com Sprawdzian z historii dla klasy 5 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś z działu "Starożytna Grecja".Sprawdzian klasa 4-ta do działu Wojny i upadek Rzeczypospolitej; Sprawdzian .Wstaw znak "x" w kratki obok nazw dyscyplin sportowych, które wchodziły w skład pięcioboju olimpijskiego rozgrywanego w starożytnej Grecji.. Uzupełnij tabelę.. Na gruzach cesarstwa zachodniego 4.. Załaduj więcej komentarzy (10) Masz świetny pomysł na quiz?. Literka.pl Wakacyjna podróż w świat starożytnej Grecji Data dodania: 2006-01-31 12:00:00 Mity greckie są jak bajki, ciekawe niesamowite i chętnie czytane przez dorosłych i dzieci.. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.. w XVIII wieku Rzeczpospolita w XVII wieku Rzeczpospolita w XVI wieku Starożytna Grecja Starożytny Rzym tablice historyczne testy wiedzy z historii testy z historii testy z historii dla uczniów gimnazjum testy z historii dla uczniów szkół podstawowych wykreślanki historyczne władcy .Brawo!.

... 16 listopada turniej wiedzy o starożytnej Grecji Odkryj karty.

Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 5.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Starożytna Grecja.. monety greckie-bite przez miasta-państwa greckie,ułatwiały kupcom prowadzenie handlu.starożytna grecja sprawdzian klasa 5 nowa era chomikuj.pdf (21 KB) Pobierz.. Klasa 5 Gimnazjum Historia .. Teatr Grecki - Test jest to test sprawdzający wiadomości o Tatrze greckim.II.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu Pytania zawarte w teście W teście Klasa 5, dział 2 - Starożytna Grecja znajdziesz następujące pytania:Podkreśl dyscypliny sportowe, w jakich konkurowali starożytni Grecy (0-4 p) rzut dyskiem, skok w dal, zapasy, piłka nożna, biegi, rzut oszczepem, kolarstwo, hokej 4. .. HIstoria Starożytnej Grecji to moja pięta Achillesowa c: Odpowiedz.. Narodziny islamu 4.. Zagadnienia są tak ułożone, ze nawet uczniowie mający problemy w nauce nie powinni miec kłopotu z ich rozwiązaniem.Sprawdzian klasa 5-ta do działu Starożytna Grecja.. W przypadku, gdy grono ludzi rządzących w polis było wąskie i ograniczało się do przedstawicieli rodzin zamożnych, a więc arystokratycznych, a rada miała więcej do powiedzenia od zgromadzenia mówimy o:a) 11 b) 13 c) 9 12) Rozgrzewka: a) Ma nas zmęczyć b) Ma nas przygotować do wysiłku c) Wykonuje się ją pod koniec lekcji w-f 13) Gdzie odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie?. Propozycja «podróży» Bardziej szczegółowotest o piwach test z romea i julii meyer quiz real madrit test o historii świata czy jesteś aspołeczny lekkoatletyka zbieranie taniec z gwiazdami test z ortografii harry potter i insyngia ś test z języka włoskiego test o emancypacji kobiet test z oświecenia imiona bohaterów i sceny synonimy bezowodniowce quiz o skokach narciarski .Wybierz test z rozdziału Starożytna Grecja lub podrozdziałów podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II Liceum.3.. Czy rozpoznasz słynnych kompozytorów?. Społeczeństwo feudalne 5..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt