Reduta ordona konspekt lekcji gimnazjum

Pobierz

Pokaż mi, a zapamiętam.. W 1830 roku wybuchło powstanie listopadowe.. Zadanie domowe.Adam Mickiewicz, Adam Mickiewicz Reduta Ordona, Obelisk Reduta Ordona w Warszawie, Alegoria upadku powstania listopadowego, powstanie listopadowe, obraz batalistyczny, Reduta Ordona Opowiadanie adiutanta, Gen. Sowiński na szańcach Woli Wojciech Kossak, Pomnik Ordona we Lwowie, heroizm, Rosyjski szturm na Warszawę w 1831 roku Georg Benedict .Lekcja języka polskiego , na której Bernard Zygier recytował " Redutę Ordona " była momentem przełomowym w świadomości patriotycznej Marcina Borowicza oraz jego kolegów.. Patrz, tam granat w sam środek kolumny się nurza, Śmierć, Wo na, ŻołnierzTemat: Nasze pierwsze wrażenia po przeczytaniu książki.. Klasa 7 na Uczę.pl.. Dzisiaj porozmawiamy o Waszych wrażeniach po przeczytaniu książki.. Nastaje zwykły, październikowy dzień.. Nagle w klasie rozlegają się polskie słowa.. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.". Zwróć uwagę na przypisy.. (dwieście harmat, szeregi ruskiej artylerii, ich wódz, ściśniona piechota, reduta Ordona, sześć armat) Odkryj to miejsce, gdzie rozgrywa się przedstawiona sytuacja.KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE II GIMNAZJUM.. Reduta Ordona - prezentacja zawiera treść utworu oraz jego opracowanieKONSPEKT LEKCJI DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLASA VII (45 minut) Temat: "Śmierć pułkownika" Adama Mickiewicza Cele lekcji: Uczeń:-zna utwór A. Mickiewicza i rozumie jego przekaz-potrafi umiejscowić utwór w czasie-potrafi wskazać porównanie WPROWADZENIE: 1..

DOC (48 KB) Pobierz Scenariusze lekcji.

Warto przeczytać opracowania: Pan Tadeusz jako studium polskości , oraz Pan Tadeusz jako epopeja narodowa.. Masz czas od połowy października.. CELE LEKCJI: I.. "Reduta Ordona" pokazuje niezwykłe bohaterstwo i odwagę Polaków podczas obrony Warszawy w czasie powstania listopadowego.. Tomasza Zana we Wschowie.. Obudziła w chłopcach uśpiony dotąd patriotyzm , uświadomiła poczucie tożsamości narodowej i tego jak łatwo poddawali się rusyfikacji.. Pasjonatka teatru, literatury, dobrego kina i podróży.Temat #21: "Reduta Ordona.. Adam Mickiewicz, Adam Mickiewicz Reduta Ordona, Obelisk Reduta Ordona w Warszawie, Alegoria upadku powstania listopadowego, powstanie listopadowe, obraz batalistyczny, Reduta Ordona Opowiadanie adiutanta, Gen. Sowiński na szańcach Woli Wojciech Kossak, Pomnik Ordona we Lwowie, heroizm, Rosyjski szturm na .Lekcja dla klasy 7, z wykorzystaniem fragmentu filmu "Syzyfowe prace"Sprawdzian 27.. Autorka bloga to nauczyciel dyplomowany języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im.. Zostawicie swoje opinie na meintmeter..

Scenariusze lekcji www weiter_deutsch 3.

Dokładny termin uzgodnimy.. Kiedy Zygier skończył analizować wiersz, Sztetter zapytał się go najpierw, co czytał z literatury polskiej, a następnie czy zna .Jak głaz, bodzący morze, reduta Ordona.. Opowiadanie adiutanta" A.Mickiewicza - zapoznanie się z lekturą obowiązkową.. Narrator jest bezpośrednim świadkiem wydarzeń i opowiada o nich w pierwszej osobie.. Na koniec podzielimy się wiadomościami na temat pisarza.piękny fragm.. Zadbaj o ciekawą graficzną notatkę oraz o ważne informacje (5 zdań) 2.Plik reduta ordona.doc na koncie użytkownika ewelinasuska • folder konspekty- język polski • Data dodania: 28 mar 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Piękne postawy młodzieży w walce z rusyfikacją - recytacja "Reduty Ordona" na lekcji języka polskiego ("Syzyfowe prace").. To Zygier pełen patosu i wzniosłości, zaczyna recytować nieznany przez większość uczniów wiersz "reduta Ordona".Blog o aktywnym nauczaniu, zgodnym z ideą Konfucjusza: "Powiedz mi, a zapomnę.. W zależności od tego, ile osób jest w sali rozdzielamy tekst wiersza na 6 lub 9 grup..

Scenariusze lekcji ED3B, Kapitel 3, Lektion 3, Scenariusz lekcji.

Na podstawie fragmentu z pamiętnika adiutanta wyodrębnij, a następnie nanieś na mapę rzeczowe składniki krajobrazu.. Jedni rozglądali się po sali i układali do drzemki, inni odrabiali lekcje, a niektórzy próbowali uważać.. Ćwiczenia na podstawie wiersza Adama Mickiewicza Reduta Ordona.. Postawa i zachowanie wroga - wojsk moskiewskich - zostały przedstawiony bardzo krytycznie, przez stosowanie licznych epitetów o zabarwieniu negatywnym ( lawa błota , robactwo , sępy czarne ).E‑podręczniki to bezpłatne i dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne.. Dzień przed właściwą lekcją Nauczyciel wysyła Uczniom zakodowaną wiadomość przez e-dziennik.Plik reduta ordona.doc na koncie użytkownika fjks • folder konspekty- język polski • Data dodania: 1 cze 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Adam Mickiewicz w sierpniu 1831 r. przybył do Wielkopolski i tu, po .. (lekcja druga) Część I Oto mapa malarza - stratega.. Napisz wypracowanie, którego celem jest opis przeżyć wewnętrznych Marcina Borowicza podczas lekcji języka polskiego w gimnazjum w .Wiersz Adam Mickiewicza "Reduta Ordona..

gimnazjum; Po polsku; ... - A. Mickiewicz "Reduta Ordona" ... PDF (4.0 MB) Pobierz Scenariusze lekcji.

Podręcznik, str. 318-321 (Przeczytaj bardzo uważnie tekst, najlepiej - dwa razy!. Czas akcji: 6 września 1831 r. Narrator: Stefan Garczyński - adiutant generała Jana Umińskiego, dowodzący obroną Warszawy.. Błękitne i bezchmurne niebo rozpościera się nad głowami ludzi, a okrągłei błyszczące słońce ogrzewa ich ciała.Lekcja 2.. PDF (88 KB)Podczas lekcji polskiego, na której nowy uczeń z Warszawy, Bernard Zygier, recytował "Redutę Ordona" Adama Mickiewicza najgłębsze uczucia towarzyszyły Marcinowi Borowiczowi.. POZIOM WIADOMOŚCI: A. ZAPAMIĘTANIE WIADOMOŚCI - uczeń potrafi przedstawić założenia nowej epoki literackiej, opisać wrażenia po lekturze ''Reduty Ordona'' Adama .Pan Tadeusz - cykl lekcji na padlecie, Pan Tadeusz - obyczaje szlacheckie - lekcja poświęcona obyczajom szlachty polskiej ukazanym na kartach epopei.. Uwaga!Jak przygotować się do zajęć, na których będziemy omawiać książkę " Syzyfowe prace" Aktywne czytanie Notuj w zeszycie według instrukcji podczas czytania książki.. Wciąż dymią i świecą; I nie tyle prędkich słów gniewne usta miecą, Nie tyle prze dzie uczuć przez duszę w rozpaczy, Ile z tych dział leciało bomb, kul i kartaczy⁴.. Każda z grup ma za zadanie wykonać zadanie 3 (karta pracy) i odpowiedzieć na zadane tam pytania.Temat: Opowieść o bohaterze - czytamy poemat Adama Mickiewicza pt. "Reduta Ordona".. Wiersz recytowany przez Zygiera.. cel: poznaję świat przedstawiony utworu i określam jego przynależność gatunkową.. Grupa A i B. Bliżej słowa.. Wojciech Kossak "Bitwa pod Olszynką Grochowską.. Podobnie jak innych gimnazjalistów równa, spokojna i umiarkowana recytacja oderwała głównego bohatera od własnych zajęć.III.. Sześć tylko miała harmat.. - określam czas i miejsce akcji, - wymieniam bohaterów utworu, - poznaję cechy gatunkowe noweli, - redaguję plan wydarzeń w postaci równoważników zdań.. Niezapomniana lekcja języka polskiego .. - Stefan Żeromski ''Syzyfowe prace" fragment.. Kilka zdań na temat autora powieści.. Tekst na znajdziecie na naszej stronie internetowej po a.. Opowiadanie adiutanta" w interpretacji Macieja Jackowskiego.. Za pomocą quzziz sprawdzicie, ile pamiętacie po przeczytaniu książki.. Świat przedstawiony ,,Katarynki" Bolesława Prusa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt