Doktor dolittle treść

Pobierz

We wpisie streszczenie rozdziałów, opis bohaterów jak pies doktora, papuga i inne zwierzęta.. c- początkowo ludzi ,a potem tylko zwierzęta.. 83 Streszczenie krótkie W małym angielskim miasteczku Puddleby mieszkał ubogi doktor, który zajmował się co prawda leczeniem ludzi, ale kochał zwierzęta i zawsze miał ich pełno w domu.. Sowa Tu-Tu Kaczka Dab-Dab Papuga Polinezja 4.. Był to dla bohaterów "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" test przyjaźni, lojalności i odwagi.. JednakPytania sprawdzające z odpowiedziami z lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".. drugą falę, przyjmuje się, iż właściwie nieomal każdy tekst można prze-czytać ekokrytycznie, ponieważ nieomal każdy mówi coś na temat relacjiDoktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie.. Umie mówić ludzkim głosem.. Jakie zwierzę uczyło doktora mowy zwierząt i jak miało na imię?. wg Walko.. b) chęć podróżowania i poznawania świata.Doktor od początku leczył ludzi 2. doktor dolittle plan wydarzeń Połącz w pary.. Przerażony król wypuszcza więźniów.. Stanowi ona historię życia zielonej kanarzycy Pippinelli, która .dla uczniów klasy 2. b- bali się krokodyla.. Wersja 5: Dodawanie i odejmowanie w zakresie 100.Na kartach powieści Doktor Dolittle i jego zwierzęta poznajemy doktora we własnej osobie i dowiadujemy się, dlaczego właściwie zajął się leczeniem zwierząt, a nie ludzi..

Gdzie mieszkał doktor?

Jak doktor Dolittle i jego zwierzęta przedostali się do Krainy Małp przez strome urwiska?. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Papuga, udając głos doktora, wmawia przywódcy, że Dolittle to wielki czarodziej i grozi, że jeżeli go nie wypuści to ześle na jego ziemię ogromną plagę.. Dlaczego ludzie przestali przysyłać swoje zwierzęta do doktora?. Wersja 2: Rozpoznawanie cyfr.. Doktor Dolittle i jego zwierzeta Brakujące słowo.. To spowodowało, że pacjenci bali się do niego przychodzić (np. w ogródku był krokodyl), więc doktor Dolittle zajął się leczeniem zwierząt.Dolittle długo rozmyślał nad składem mikstury, a kiedy w końcu ją uwarzył, okazała się ona być niezwykle skuteczna.. Doktor podwyższył ceny usługDoktor Dolittle i jego zwierzęta czytany przeze mnie dzisiaj, czyli nieomal sto lat później, zastanawia swoją świeżością i przedziwną jak na lata 20.. ( cylinder, czyli kapelusz) 4.Sarę cechuje troskliwość, życzliwość i gotowość do niesienia pomocy, a także stanowczość.. Dzieci mają tak przejść, aby nikt nie wpadł do rzeki.gdyby John Dolittle nie miał kilku groszy schowanych w skarbonce, nie wiadomo, co by się stało..

Jak miał na imię doktor Dolittle?

Pyskacz - wróbel.. Zadowolony z efektu książę uwolnił doktora oraz podarował mu statek.. Wersja 1: Rozpoznawanie liter: litery małe // litery duże.. Treść widoczna tylko dla użytkowników forum SdCv.pl Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp bez limitów.. Lekarzowi udaje się dostać do chorych małp.. a. wypić specjalną miksturę b. zaszczepić je c. wyjechać z Afryki 14.Dzieci z Bullerbyn - Astrid Lindgren - zobacz cały tekst Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Hugh Lofting - zobacz cały tekst Karolcia - Maria Krüger Kruger - zobacz cały tekst Wiersze dla dzieci - Julian Tuwim - zobacz cały tekst Oto jest Kasia - Mira Jaworczakowa - zobacz cały tekst O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski - zobacz cały tekstPlik doktor dolittle i jego zwierzeta tekst do druku.pdf na koncie użytkownika adambrndn • Data dodania: 28 mar 2016.. Oprócz tego umiała hipnotyzować ludzi i przekonywać ich do różnych rzeczy.a) sową b) kaczką c) małpką 5) Doktor Dolittle był wspaniałym lekarzem ponieważ: a) rozumiał mowę zwierząt.. A zwierząt wciąż przybywało i trzeba było dużo pieniędzy, by utrzymać całą menażerię.. Tuż przed dotarciem do celu, jego okręt rozbił się o skały podczas sztormu.Doktor Dolittle i jego zwierzęta streszczenie pozwoli zaznajomić się z lekturą i najważniejszymi informacjami o książce..

Co nosił na głowie doktor Dolittle?

Załóż konto na Lunaticfiles.com i zacznij zarabiać!. Pożyczył więc statek i udał się w podróż do Afryki.. ( w Anglii, w małym miasteczku Puddleby, nad rzeką Marsh) 3.. 4.Ludzie przestali przychodzić do doktora ze swoimi zwierzętami ,ponieważ : a- nie podobał się im jego gabinet.. Doktor musiał sprzedać fortepian, a wtedy myszy zamieszkały w szufladzie biurka.. Cele operacyjne: Uczeń: Słucha w skupieniu czytanego utworu, Odpowiada na pytania dotyczące lektury, Potrafi przeczytać pytanie i udzielić odpowiedzi pełnym zdaniem, Wymienia i wskazuje charakterystyczne cechy postaci, Potrafi uzupełnić tekst z lukami,c- nie miał rodzeństwa.. Małpkę Czi-czi?. Wersja 4: Dodawanie i odejmowanie w zakresie 50.. Pomaga im, szczepiąc zdrowe i lecząc chore osobniki.Kolorowanki literkowo-cyferkowe i matematyczne.. Poznajemy też, jak wskazuje tytuł, jego ulubieńców z domowej menażerii.. Co doktor Dolittle kazał zrobić małpom, które jeszcze nie zachorowały?. Zabawa integracyjna "Kładka" Na środku sali rozłożona jest gazeta kładka.. Podróżnicy bez większych problemów dotarli na wybrzeże.. c- pobierał zbyt dużą opłatę za leczenie.Doktor Dolittle / Dolittle (2020) / Dubbing PL gatunek: Familijny, Fantasy, Komedia produkcja: USA Dr Dolittle wyrusza na mityczną wyspę, ..

6) Co było powodem wyjazdu doktora do Afryki?

Doktor Dolittle to znana postać doktora, który rozumiał mowę zwierząt.Znamy treść lektury "Doktor Dolittle" Nasza szkoła » Biblioteka » Znamy treść lektury "Doktor Dolittle" 2015-11-02 Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie klasy IIa mogli sprawdzić swoje wiadomości o sympatycznym doktorze, jego relacjach z ludźmi i zwierzętami.W tomie Ogród zoologiczny doktora Dolittle zostaje burmistrzem miasta zwierząt.. Doktor Dolittle- Ostrzeżenie szczurów Połącz w pary.12.. Treść książki stanowi rozwinięcie fragmentów poprzedniej części przygód Doktora Dolittle - Opera Doktora Dolittle.. a) wiadomość o zarazie małp.. c) nie rozumiał mowy zwierząt, lecz bardzo je kochał.. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją.Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie.Doktor Dolittle i zielona kanarzyca (ang. Doctor Dolittle and the Green Canary) - powieść dla dzieci z 1950 roku napisana przez Hugh Loftinga.. Mieszka w Londynie.- zna treść lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta", - wie, kim są postaci występujące w lekturze, - poznaje dalsze przygody doktora i zwierząt, - opisuje położenie Afryki oraz jej charakterystyczne cechy, - rozumie treść czytanego zadania, - stosuje kolejność działań, - współpracuje w zespole,Klasa 2. b- dzieci.. do powieści "Dr Dolittle i jego zwierzęta".. TEMAT: Doktor Dolittle - opis postaci.. b) Polinezja tłumaczyła doktorowi, co mówią zwierzęta.. Czy znacie papugę Polinezję?. Wersja 3: Dodawanie i odejmowanie w zakresie 30.. 3.Doktor Dolittle leczył : a- dzikie zwierzęta z ZOO.. Kto przekonał doktora do tego, aby zaczął leczyć zwierzęta?. Zaoszczędzona sumka topniała z dnia na dzień.. Burmistrz miasta Kupiec Jego mama 3.. Treść widoczna tylko dla użytkowników forum SdCv.pl Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp bez limitów.Doktor Dolittle / Dolittle (2020) PLDUB.MD.HDRip.XviD-KiT / DUBBING PL (KINO) Dane techniczne: --> Udostępniaj pliki razem z nami!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt