Plan charakterystyki ani

Pobierz

2.Wygląd zewnętrzny: -W momencie przybycia na Zielone Wzgórze.. Na podstawie wybranych fragmentów utworu zapisz informacje dotyczqce wyglqdu Ani jako jedenastolatki i szesnastolatki.Charakterystyka postaci powinna składać się z następujących elementów: 1.. Ania była córką Berty i Waltera Shirley`ów.. -Smutne dzieje bohaterki przed przyjazdem na Zielone Wzgórze.. Warto ją naśladować, gdyż dzięki niej możemy odkryć świat ludzi życzliwych, wrażliwych i serdecznych.5.. Cechy wyglądu - budowa, kolor oczu, włosów itp. - sposób poruszania się, mówienia - sposób ubierania się 3.. Jej podbródek był spiczasty i wystający.. Inna forma imienia głównej bohaterki.. Chodziła bardzo skromnie ubrana.. Bardzo charakterystyczne były jej zmieniające barwę oczy.. Maryla poznaje smutne dzieciństwo.. Autorem opracowania jest: Paulina Słoma.. Główna bohaterka była wielką marzycielką, widzącą świat w najpiękniejszych barwach.. Po śmierci jej rodziców, zaopiekowała się nią pani Thomas, a następnie dziecko przebywało w domu dla sierot.Ania przyjeżdżając z sierocińca, miała na głowie kapelusz, spod którego spływały dwa grube płomiennorude warkocze.. Przedstawienie postaci - imię i nazwisko - wiek, miejsce zamieszkania - wykształcenie 2.. Dzięki nim bohaterka stała się bliższa czytelnikowi, bardziej wiarygodna.. Urodziła się w Bolingbroke.. Bujna wyobraźnia pozwalała jej przetrwać trudne chwile..

Plan charakterystyki Ani Kim jest bohaterkaÈ (Ogólne wiadomošci na temat Ani).

Jej usta były duże tak samo jak oczy, które miały zielono-szarą barwę.. W krainie marzeń czuła się jak u siebie w domu.. Urodziła się w Nowej Szkocji.. Dziewczynka pochodziła z Nowej Szkocji.. -Pozytywne zmiany w wyglądzie Ani po kilku latach.Oprócz cech pozytywnych, Ania posiadała również te negatywne jak na przykład upór, lekkomyślność, gadatliwość czy roztrzepanie.. Wygląd zewnętrzny, sposób ubierania się.. Wstęp (Przedstawienie postaci -kim jest, w jakim jest wieku, gdzie się uczy, z jakiej pochodzi rodziny itd.).. Podbródek Ani był dosyć spiczasty, czoło było wyraziste i szerokie.Ania Shirley jest główną bohaterką powieści L.M.. 3.Charakterystyka Ani Shirley.. Chętnie nadawała imiona roślinom i miejscom, twierdząc, że dzięki temu stają się bliższe ludziom.Ramowy plan wydarzeń 1.Postanowienie adopcji 2.Pomyłka pani Spencer 3.Postanowienie odesłania Ani 4.Zmiana zdania, po usłyszeniu historii Ani 5.Początki wychowywania 6.Niemiła rozmowa z panią Linde 7.Przyznanie się do winy 8.. W.1.3 Szczegóły dostawcy Karty Charakterystyki Bezpieczeństwa Materiału ARTECO N.V.. Ania z Zielonego Wzgórza - plan wydarzeń.. Usta szerokie i pełne słodyczy.. Jej twarz była drobna, blada, chuda i bardzo piegowata.. W Avonlea uchodził za dziwaka i samotnika, lecz .KARTA CHARAKTERYSTYKI zgodna z Rozporządzeniem (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady (REACH) z późniejszymi zmianami ..

Na podstawie informacji zapisanych we wczešniejszych zadaniach oraz tekstu lektury uzupehij plan charakterystyki Ani Shirley.

REKLAMA Jedenastoletnia dziewczynka była wysoka i szczupła.. Do­pie­ro wy­sta­wio­na na pró­bę uka­za­ła swo­je praw­dzi­we ob­li­cze.Charakterystyka Papkina.. Na podstawie rozdziału 5.. Mateusz Cuthbert był sześćdziesięcioletnim kawalerem o nieco dziwacznej powierzchowności i niezgrabnej figurze.. Filmy i Grafiki do tekstu.. Urodziła się w Nowej.. Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza.. Gdy tam zawitała, zapominała o całym świecie.Ania miała bardzo długie, gęste i falujące włosy, z których plotła dwa, czerwone jak ogień warkocze.. Należała do dziewcząt bardzo inteligentnych i zdolnych.. Na Zielone Wzgórze przybyła jako jedenastoletnia dziewczynka o dużych oczach , bladej i wychudłej buzi i rudych włosach , splecionych w długie dwa warkocze opadające na plecy .Cha­rak­te­ry­zo­wa­ła się co praw­da nie­co cię­tym ję­zy­kiem, ale nie sta­no­wi­ła za­gro­że­nia ani dla swo­jej sta­rej mat­ki, ani dla Ali­ny.. Rodzice byli nauczycielami w liceum.. Ciasto, które Ania upiekła na podwieczorek dla państwa Allanów.. Dziewczynka miała drobną szczupłą twarz, całą usianą piegami i miała bardzo jasną cerę.. Główną bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery pt. Ania z Zielonego Wzgórza jest jedenastoletnia Ania Shirley..

Charakterystyka Ani Shirley Główna bohaterką powieści L M Montgomery pt Ania z Zielonego Wzgórza jest pochodząca z Nowej Szkocji letnia dziewczynka Ania.Wypracowanie klasowe charakterystyki ani z zielonego wzgórza na ...Ania jest dzieckiem niepospolitym i oryginalnym.

Gdy Ania miał trzy miesiące, rodzice umarli na febrę.1.. Ocena postaci (Twoje własne zdanie o bohaterce, będące podsumowaniem .Charakterystyka Ani Shirley ściągaj 1 82% 38 głosów Ania Shirley jest główną bohaterką książki pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Raz zielone, to znowu szare.. Zatamować natychmiast wyciek zamykając zawory lub uszczelniając uszkodzone miejsce.. Przygotuj informacje( notatki, zakładki w książce) na temat elementów świata przedstawionego w poznanej powieści: czas, miejsce wydarzeń, bohaterowie, najważniejsze wydarzenia.. Rozwinięcie ( Krótka historia losów bohatera/bohaterki.. Przez wiele lat zaznawała goryczy samotności, tworząc barwy świat fantazji i zaludniając go wyimaginowanymi przyjaciółmi.. Zaskoczenie Maryli, jej niechęć do Ani i postanowienie odesłania dziewczynki do sierocińca.. Ania to bohaterka niezwykle pozytywna.. 1.Imię pani Linde.. ( Historia Ani) wypisz w punktach fakty z życia Ani przed przybyciem na Zielone Wzgórze.. Zadanie wykonaj w zeszycie do lektur.. 1.Przedstawienie postaci: -Imię,Nazwisko,Wiek,pochodzenie.. Oczy Ani były duże, szarozielone, pełne życia i inteligencji.. 5.Zabiegał o względy Ani.. Ania została posądzona o jej kradzież.. Nagroda, którą otrzymał Gilbert (czytaj: dżilbert) po zakończeniu nauki na Akademii Królewskiej..

Plan takiej pracy w niczym nie odbiega od planu zwykłej charakterystyki pojedynczego ... Dwie najbardziej widoczne cechy Ani to duża wyobraźnia i bardzo żywe, uczuciowe, częstoCharakterystyka postaci Ania Shirley to główna bohaterka pięknej i wzruszającej powieści Lucy Maud Montgomery .

Cechy charakteru9.. Główną bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery pt. Ania z Zielonego Wzgórza jest jedenastoletnia Ania Shirley.. Jej rude włosy bardzo ją martwiły.. Miał długie, popielatosiwe włosy, sięgające zgarbionych pleców i gęstą, ciemną brodę, którą zapuścił, mając dwadzieścia lat.. Cechy charakteru i okoliczności, w których te cechy się ujawniły.1.3 Dane dotyczące dostawcy karty charakterystyki Chevron Belgium BV Zuiderpoort Office Park Gaston Crommenlaan 4 9050 Gent Belgium e-mail : 1.4 Numer telefonu alarmowego Plan akcji ratunkowej w przypadku zdarzeń podczas transportowania substancji niebezpiecznych CHEMTREC: Epidemiologiczne zagrożenie zdrowiaMateusz Cuthbert - charakterystyka.. Był to szlach­cic po­zba­wio­ny ma­jąt­ku, ka­wa­ler, roz­pust­nik, któ­ry swo­ją for­tu­nę stra­cił na licz­nych ba .W tym odcinku Sóweczka Belfereczka opowie Wam, jak napisać charakterystykę.Muzyka końcowa: Alialujah Choir, "Tell Me" (z FMA na wolnej licencji).Polub nasz p.Plan wydarzeń "Ani z Zielonego Wzgórza", Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lektury.Ania zdobywa sympatię Mateusza.. Cecha Sytuacja (zdarzenie), podczas której ta cecha się ujawniła E..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt