Lektura dzieci z bullerbyn test

Pobierz

Łowienie raków i chodzenie do szkoły, pielenie rzepy i Gwiazdka - wszystko staje się okazją .Pewnego dnia wszystkie dzieci z Bullerbyn i ich ojcowie jadą nad jezioro Ciche, by tu łowić raki.. Czy odpowiesz na każde pytanie dotyczące perypetii grupy szwedzkich dzieci z trzech sąsiadujących ze sobą zagród w Bullerbyn?. Zastanów się, jaką literą piszemy nazwy państw i ich mieszkańców, a jaką przymiotniki utworzone od nazwy tych państw.. zwycięży ten, kto zgadnie ile jest ziarenek grochu w butelce .Lektura zachwyciła uczniów, co było widać podczas zajęć i swobodnych rozmów.. Wrocław.. Sprawdź czy dobrze znasz ich perypetie oraz ich rodziny.. CzasDzieci.pl - portal informacyjno rozrywkowy.. a. pięć b. trzy c. siedemDzieci z Bullerbyn- test znajomości lektury - LearningAppsJak dobrze znasz Dzieci z Bullerbyn.. Mam siedem lat i wkrótce skończę osiem.. W Polsce lektura ta ukazała się dopiero 1957 roku.. Pierwsze miejsce zajął cykl o Harrym Potterze, ale na drugim znalazła się książka szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren Dzieci z Bullerbyn.,,Dzieci z Bullerbyn" - książka PDF - Przeczytaj przez święta pierwszy rozdział książki ,,My dzieci z Bullerbyn" 1 - Praca z lekturą ,,Dzieci z Bullerbyn" Quiz Krzyżówka Czytj to dom?. Nazwisko szewca, od którego ojciec kupił psa.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp..

Ojczyzna dzieci z Bullerbyn.

0.MY - DZIECI Z BULLERBYN Nazywam się Lisa.. Śląsk.egzamin, któremu przysłuchiwało się wielu rodziców ?. "Dzieci z Bullerbyn" czytane są z przyjemnością przez kolejne pokolenia.. a) pierniczki b) ciasteczka c) makowiec 2. a) w Zagrodzie Południowej b) w Zagrodzie Środkowej c) w Zagrodzie Północnej 2) Jak wabił się pies Ollego?. Część I. a) gwiazdki b) serduszka c) koszyczki Część II " Jest już nas siedmioro w Bullerbyn" 1.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Dzieci z Bullerbyn, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Kraków.. Podkreśl właściwą odpowiedź.. Ile zagród znajdowało się w Bullerbyn?Test sprawdzający znajomość lektury pt. "Dzieci z Bullerbyn" - klasa III.. Opowiada przygody małych dzieci przeżywających swoje dzieciństwo w małej wiosce Bullerbyn.. Jaki coroczny konkurs przed Gwiazdką urządzały dla całej wsi dzieci z Bullerbyn, w którym nagrodą .- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo.. W naszej ankiecie o czytelnictwie w sieci pytaliśmy was m.in. o to jaka była pierwsza książka przeczytana dla przyjemności.. Najmłodsze dziecko w Bullerbyn.. Plan wydarzeń.. 2 - Praca z lekturą ,,Dzieci z Bullerbyn" Części mowy - karta pracy Kiedyś i dzićś- karta pracy ,,Zdrobnienia i .Dzieci z Bullerbyn .. a) Astrid Lindgren b) Maria Konopnicka c) Hans Chrystian Andersen d) Tove Jonson 2) Kto opowiada przygody mieszkańców Bullerbyn a) Anna b) Britta c) Lisa d) Lasse 3) Co Szwedzi wkładają do wigilijnej kaszy?.

Co piekły dzieci z Bullerbyn przed Gwiazdką?

zmień miasto.. 7,7 / 10 .. Olle literatura dziecięca lektura .. Noc spędzają w szałasie, a nad ranem wracają do domu z koszami pełnymi raków.. Do sznurka przywi ązały pudełko w którym posyłały sobie wiadomo ści miedzy jednym a drugim domem.Jak dobrze znasz "Dzieci z Bullerbyn" - rozwiąż quiz.. zwycięży ten, kto zgadnie ile jest pierniczków w puszce ?. Bullerbyn znajduje się w: Szwecji.. Wiesz to?. 1) W której zagrodzie mieszkał Olle?. Nazwisko autorki ksi ążki: Dzieci z Bullerbyn" 2.. Text of Dzieci z Bullerbyn (Sprawdzian).. Lisa 4) Ile zagród było w Bullerbyn?. Pokaż wszystkie pytania.Test z lektury Dzieci z Bullerbyn.przyj ęcie urodzinowe wszystkie dzieci z Bullerbyn.. Bullerbyn to: 4.1) Autorką książki pod tytułem "Dzieci z Bullerbyn", jest: a. Lucy Montgomery b. Astrid Lindgren c. Mira Jaworczakowa 2) Z ilu części składa się książka: a. dwóch b. trzech c. czterech 3) Jak ma na imię narratorka książki, jedna z bohaterek?. Dziewczynki wymy śliły fajny sposób komunikowania si ę. Cz.1.Test ze znajomości "Dzieci z Bullerbyn", lektury uwielbianej przez dzieci (i dorosłych!). Książka "Dzieci z Bullerbyn" została napisana przez Astrid Lindgren w roku 1947.. Pobierz legalnie całość (Audiobook) S. .. która podbiła cały świat, każdy najzwyczajniejszy dzień sześciorga dzieci z małej szwedzkiej wioski przedstawiony jest jak najciekawsza przygoda..

Jakie ozdoby robiły dzieci z Bullerbyn na choinkę?

3.AUDIOBOOK Dzieci z Bullerbyn - Astrid Lindgren (książka do słuchania).. Inne quizy ze znajomości lektur znajdziecie TUTAJ.TEST: Lektura dzieci z Bullerbyn: Część I | sameQuizy.. Dziewczynka opisuje braci - Lassego i Bossego.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren.1) Kto jest autorem książki "Dzieci z Bullerbyn"?. "Dzieci z Bullerbyn" to lektura sugerowana dla klasy 3. na całym świecie, pozwoli ci sprawdzić, jak dobrze pamiętasz losy tych wyjątkowych bohaterów.. Spróbuj swoich sił w teście z tektury z trzeciej klasy!. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Lektura Dzieci z Bullerbyn sprawdzenie Dzieci z Bullerbyn ID: Language: Polish School subject: Edukacja wczesnoszkolna Grade/level: 2 Age: 9-10 .. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - test wyboru by Jaszecka: Dodawanie liczb trzycyfrowych nr 4 by Dagmara88:"Dzieci z Bullerbyn" _____ WZBOGACAMY JĘZYK 1.. Sprawdzian wiadomości z lektury pt. "Dzieci z Bullerbyn".. Z okna pokoju Lisy przeci ągn ęły sznurek do okna w pokoju Anny i Britty.. Czy znam treci lektury pt. Dzieci z Bullerbyn.. Warszawa.. Akcja utworu rozgrywa się : 3. a) kasztany b) migdała c) jabłko d) orzechy 4) W jakim kraju toczy się akcja powieści ?Test wiedzy z lektury Dzieci z Bullerbyn..

O przygodach dzieci z Bullerbyn opowiada: Lisa Anna 3.

Autorem książki jest Astrid Lindgren.. Pamiętając, że autorka Dzieci z Bullerbyn pochodziła ze Szwecji uzupełnij poniższy tekst.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.25.. Imi ę ulubionej Lalki Lisy.. W której zagrodzie mieszkają Lisa, Lasse i Bosse?. Siostra Bossego i Lassego 7.. Dziewczynka pochodzącaQUIZNEWSUPERDRAFT.. Czytaj po kolei pytania i zaznaczaj prawidłowe odpowiedzi.. Autorem książki jest : 2.. Czasem mama mówi: - Jesteś dużą córeczką mamy, możesz więc chyba dzisiaj wytrzeć naczynia.. Czasem zaś Lasse i Bosse mówią: - Takie brzdące nie mogą się z nami bawić w Indian.Dzieci z Bullerbyn - Same Quizy, Czas Dzieci.. - czytanie ze zrozumieniem .. Warszawa.. "DZIECI Z BULLERBYN".. ; Uzupełniamy luki w tekście - ZdrobnieniaPlik Dzieci z Bullerbyn test.doc na koncie użytkownika boulinka • folder Bullerbyn • Data dodania: 9 paź 2011.. Jestem dziewczynką, to chyba od razu widać z imienia.. Lisa, Bosse, Lasse, Britta, Anna i Olle mieli mnóstwo zabawnych, a czasem groźnych, przygód.. a) Poluś b) Pontus c) Malkolm 4) Jaki ptak wysiadywał kurze jajko podrzucone przez Bossego?48. ). a) Flip b) Felix c) Svipp 3) Jak nazywało się jagniątko Lisy?. Jesteś gotowy na nasz test?Astrid Lindgren, "Dzieci z Bullerbyn" - test z lektury.. Ojczyzną Astrid Lindgren jest _____..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt