Studia po rozszerzonej historii

Pobierz

Oto krótki przegląd ofert dla maturzystów zdających egzamin z geografii.. Jakie są Twoje zainteresowania?. To studia dla osób otwartych na inne kultury, chętnych poznawać świat, historię innych regionów, kreatywnych, o otwartych umysłach i dużej wrażliwości artystycznej.. Oceń swoje możliwości.Studia historyczne przygotowują absolwenta do podjęcia pracy w: placówkach oświatowych różnych szczebli, placówkach muzealnych, kulturalnych, placówkach naukowych, zajmujących się różnymi aspektami badania dziejów, archiwach i innych instytucjach gromadzących oraz opracowujących dokumenty,Studium sztuk wyzwolonych obejmuje również zakres wiedzy na temat historii USA i Afroamerykanów, historii Europy, średniowiecza, historiografię lub historię środowiska.. Na tym kierunku przydaje się znajomość historii, psychologii oraz socjologii.Kandydat na historię sztuki powinien przede wszystkim być estetą wrażliwym na piękno.. Społeczeństwo średniowiecznej Europy.. Opcje, gdzie tylko matura z angielskiego jest brana pod uwagę: .. Studia po maturze z angielskiego w połączeniu z polskim i matematyką: Należą do nich: historia nowożytna; język łaciński; metodologia nauk historycznych; demografia historyczna; historia średniowiecza; historia starożytna; archiwistyka; konserwacja i ochrona zabytków.do wyboru: administracja (40 procent), filozofia (20 procent), politologia (30 procent), dziennikarstwo (30 procent), praca socjalna (25 procent), socjologia (25 procent), historia (25 procent), historia sztuki (35 procent), pedagogika (30 procent), etnologia (30 procent), geografia (poziom podstawowy mnożnik 1, poziom rozszerzony mnożnik 2), filologia klasyczna (40 procent), zarządzanie (30 procent)Studia geograficzne w Polsce to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).Wszystkie studia biologiczne i przyrodnicze I i II stopnia oraz podyplomowe w 2022/2023 r. Dokładne informacje, uczelnie, kierunki studiów oraz porady ekspertów..

Punkty z matury podstawowej i rozszerzonej.

kryteria przyjęć na kierunku: Administracja.. myślę że coś związanego z turystyką może być : ) z góry dzięki :D.Do głowy przychodzi mi: - geografia (wszelakie specjalności) - górnictwo i geologia - geologia - geofizyka - geodezja i kartografia - inżynieria środowiska - ochrona środowiska - finanse i rachunkowość - ekonomia - zarządzanie - logistyka - stosunki międzynarodowe - bezpieczeństwo wewnętrzne, narodowe - administracja - gospodarka przestrzennaApr 22, 2021May 14, 20212. krytycznie analizuje i ocenia różne interpretacje historii.. Cywilizacje Bliskiego Wschodu.. To, co dla wielu było zagadką, zostaje rozpracowane przez młodych studentów.. Cywilizacja rzymska.. kierunki po maturze z matematyki (pr), angielskiego (pr) i fizyki ».. łaciński.. licencjackie, Częstochowa.. 12.Krótki opis kierunku: Studia filozoficzne dają możliwość zapoznania się z najważniejszymi koncepcjami i teoriami, jakie kształtowały się na przestrzeni lat.. Chrześcijaństwo.. Najdawniejsze dzieje człowieka.. prezentacja uczelni: Akademia Sztuki Wojennej.. Uczelnie posiadają odpowiednie regulaminy w jaki .May 19, 2021Aug 22, 20201.. Język angielski jako przedmiot maturalny - informacje, porady.. Historia na pewno bardziej by się przydała, lecz w 3 klasie mam jedynie 1 godzinę hisu, a do tego przyswajanie wielu dat przychodzi mi bardzo ciężko, także myślę że prędzej podejmę się pisania matury rozszerzonej z angielskiego.Jednak są uczelnie, gdzie z geografią na świadectwie maturalnym możesz startować na filologię angielską, filozofię czy pracę socjalną..

Jeśli wybierasz się na studia lata po zdanej maturze, nie masz się co martwić.

Młodzi ludzie zapoznają się z wszelkimi wydarzeniami na przestrzeni lat.. Arabowie i świat islamski.. Wybierz kierunek i dowiedz się jak wygląda rekrutacja i jakie zdawać przedmioty.Na jakie studia mogę iść po zdanej maturze z rozszerzonej historii i geografii ?. To od Ciebie zależy, jaki kierunek wybierzesz.. prezentacja uczelni: Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im.wystarczą 3 przedmioty - przykłady: kierunki po maturze z polskiego (pp), matematyki (pp) i angielskiego (pp) ».. Kierunki studiów po maturze z angielskiego w różnych opcjach.. Starożytny Izrael.. Początki cywilizacji zachodniego chrześcijaństwa.. historia muzyki.. kierunki po maturze z polskiego (pr), historii i WOS ».W wielu planach nauki można natomiast odnaleźć przedmioty o charakterze uniwersalnym, obecne w niemal każdym programie Historii.. Dziedzictwo antyku.. kryteria przyjęć na kierunku: Administracja.. Cywilizacja grecka.. licencjackie, Warszawa.. Możecie studiować więcej niż jedną dziedzinę, aby uzyskać wyższe wykształcenie.Kliknij poniżej by poznać szczegóły kryteriów.. Niezbędna jest pasja i chęć poznawania przyczyn i skutków.. dostrzega różne interpretacje historii i ich przyczyny, uwzględnia informacje oraz opinie różniące się między sobą, formułuje wnioski, ocenia wybrane problemy historyczne z uwzględnieniem zasad naukowego badania przeszłości.Y = Ypodst (wynik z matury z historii, historii muzyki lub historii sztuki na poziomie podstawowym) + Yroz (wynik z ww..

Możesz składać dokumenty na dowolne studia, w zależności od tego jakie przedmioty zdajesz na maturze.

Osoby wybierające ten kierunek nie muszą posiadać uzdolnień plastycznych.Polityka jest dla mnie interesująca i chciałbym wybrać kierunek na którym mógłbym poszerzać swoją wiedzę na jej temat, najbardziej odpowiednie wydają mi się studia politologiczne.. Uniwersytet Śląski: do wyboru - ochrona środowiska (50 procent), etnologia (30 procent, przy poziomie rozszerzonym .historia sztuki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt