Kartkówka geografia przez lądy i oceany

Pobierz

Drogi Uczniu, zobacz poniższy filmik.. Jaką ocenę dostaniesz z kartkówki?. Bardzo dobrze Ci poszło.. Świat stoi przed Tobą otworem - Zagłosuj na to, co w nim najlepsze.. wg Natidabrowska20.. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2.This quiz is incomplete!. kontynenty Rysunek z opisami.. * Kulę ziemską można podzielić na : - półkulę lądową - półkulę morską lub na: - wscodnią - zachodnią jest jeszcze jeden sposób: - półkula północna - półkula południowa Na półkuli północnej przeważają kontynenty, a napołudniowej zaś oceany.. Występowanie oceanu Spokojnego (Pacyfiku), Atlantyckiego, oraz Indyjskiego jest uznawane przez wszystkich oceanografów.. Przekonaj się!Ziemia podobnie jak inne ciała niebieskie obraca się wokół własnej osi.. Daissy • 2 lata temu • #geografia #glosowanie #kontynenty #swiat #ziemia .. Miałeś minimalne błędy lub w ogóle ich nie miałeś.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Które lądy otaczają ocean indyjski 2012-03-22 19:06:59 4 oceany !. Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821) .. lądy i oceany na kuli ziemskiej .. Zapraszamy!. wg Mariaannawiecla.. 5 punktów Ma ktoś sprawdzian z geografi klasa 5 lądy i oceany cz.1 daje do znaj Dopytaj ; ObserwujTest Ruch obiegowy ziemi, Przez lądy i oceany, Podróże i odkrycia geograficzne, podrozdział podręcznika Tajemnice Przyrody dla Klasa VI.Lądy i oceany na Ziemi , Klasa 5 , Planeta Nowa , Geografia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , dlanauczyciela.plSprawdzian .» Strona główna » Geografia » Geografia świata » lądy i oceany na kuli ziemskiej..

Wymienić i pokazać kontynenty i oceany.

Question 1Przez lądy i oceany; Pierwsze podróże geograficzne; Krajobraz wczoraj i dziś.. Niektórzy z nich wydzielają także Ocean Arktyczny na półkuli północnej w pobliżu Arktyki, bądź ocean Antarktyczny na półkuli południowej.. Po tej lekcji będziesz umiał/umiała: Wskazać dowolny południk i równoleżnik.. Każdy fragment kuli ziemskiej, który nie jest zalany wodami mórz i oceanów, nazywamy lądem.W taki sposób o wiele szybciej i przyjemniej przyswoisz materiał, dzięki czemu sprawdzian z geografii pójdzie ci dobrze, a ty nauczysz się czegoś ciekawego o świecie.. Numerem 3. oznaczonoGeografia.. Planeta Nowa (reforma 2017 szkoła podstawowa klasy 4-8 / geografia) Poziom: Klasa 5 / Lądy i oceany na Ziemi: Tagi: kartkówki: Dostęp dla zalogowanych.. Rozpocznij quiz .. W 1488 roku żeglarz Bartolomeu Diaz dopłynął do końca kontynentu afrykańskiego i udowodnił, że można dotrzeć drogą morską do Indii.Cechy południków:- wszystkie południki mają taki sam kształt- są półokręgami- długość każdego południka wynosi ok. 20 000 km, w stopniach 180 stopni- jest ich nieskończenie wiele- wszystkie południki wskazują kierunek Północ i Południe i wszystkie zbiegają się w biegunach ZiemiCechy równoleżników:- mają kształt okręgu,- długość zmniejsza się ku biegunom,- przez .Kartkówka ‒ "Przez lądy i oceany", plik: kartkowka-przez-lady-i-oceany.docx..

test dodany 11 lat temu przez cynthia10.

Klasa 3 Przyroda.. 2009-11-04 18:42:27 Powierzchnia ziemi wynosi 510,22 mln km2 , z tego lądy zajmują 149,16 mln km2 .Lądy i oceany na Ziemi.. Głosowanie na temat świata!. Dostajesz najlepszą możliwą ocenę na moich kartkówkach.Lekcja dotycząca rozmieszczenia lądów i oceanów na Ziemi, globusa jako modelu Ziemi, krótka charakterystyka siatki kartograficznej.Przez wiele lat portugalskie statki pływały na południe wzdłuż wybrzeży Afryki, odkrywając nowe lądy i szukając drogi do Indii.. Quizy geograficzne, sprawdziany i testy geograficzne to setki pytań.. Tatry popularność: 621 dodał: mrowczyk23: Afryka - krajobrazy popularność: 1320 .Sprawdzian "Lądy i oceany na Ziemi Krajobrazy świata" - test sprawdzający - rozdział 3.. Kontynenty: Europa, Azja, Afryka, Ameryka Pn, Ameryka Pd, Australia i Antarktyda.Kontynenty odzielają od siebie cztery .12/12 Bardzo Dobry!.

Kontynenty i oceany Rysunek z opisami.

Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Inne .. Kartkówka ‒ "Przez lądy i oceany" 97 kB KartkówkiDodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Uczniowie odpowiadają na pytania zadawane przez nauczyciela:Oceany są przedzielone kontynentami, bądź grzbietami podmorskimi.. Kontynenty to wielkie obszary lądowe otoczone wodami oceanów i mórz.. Ruch obrotowy (zwany też wirowym) naszej planety odbywa się wokół osi Ziemi (linii umownej przechodzącej przez środek kuli ziemskiej i geograficzne bieguny północny i południowy) w kierunku z zachodu na wschód w czasie 23 godzin 56 minut i 4 sekund (czas ten nazywamy dobą gwiazdową).Geografia- kontynenty i oceany Rysunek z opisami.. Odkrywamy tajemnice życia w wodzie i na lądzie; Na łące; Warunki życia w wodzie; Warunki naturalne Australii i OceaniiPlay this game to review Geography.. Pobieraj sprawdziany z geografii do wydrukowania.Świat: Kontynenty i oceany (wersja obrazkowa) - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.W dziale testy geograficzne przeegzaminujesz swoją wiedzę..

... Przez lądy i oceany - ćwiczenie Połącz w pary.

liczba pobrań: 12593.1 WYMAGANIA EDUKACYJNE Z GEOGRAFII-klasa 5,7,8 Czteroletni cykl kształcenia: klasa .Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Planeta Nowa dla klas: 5, 6, 7, 8. .. wskazuje na mapie fizycznej świata i nazywa kontynenty i oceany, określa rozmieszczenie lądów i oceanów na kuli ziemskiej, wyjaśnia, dlaczego półkula północna jest nazywana - lądową, a południowa - morską, .. Turystyka w Europie Południowej; Energetyka w Europie; Obszary i obiekty chronione; Podsumowanie wiadomości o Ameryce Pn i Pd; Energetyka; 7.. W każdej chwili możesz wstrzymać jego .gozych Geografia, Geografia fizyczna, Geologia geografia, lądy i oceany na Ziemi, nauka o ziemi, planeta Ziemia.. Rozpocznij test z geografii i sprawdź jak dobrze i dokładnie znasz świat!Kartkówka ‒ "Przez lądy i oceany", plik: kartkowka-przez-lady-i-oceany.docx (application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document) Planeta Nowaszkoła podstawowa geografia klasa 5 Autor: Weronika Hańczyk Grafonotka: Maria Ślazyk Temat: Przez lądy i oceany.. Wskazać różnicę między siatką geograficzną, a kartograficzną.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Planeta Nowa dla klasy 5..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt