Cytologia zmiany odczynowe związane z zapaleniem

Pobierz

Jest po łacinie.. Uwagi:dość liczne leukocyty,, obecne komórki metaplastyczne.. T. Markowski - Lekarz MedycynyAtrofia i atrofia z zapaleniem w cytologii ginekologicznej.. Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Zalecenia: dalsze badania wg wskazań klinicznych.dzis odebrałam wynik cytologii.W rozpoznanie wg systemu Bethesda napisano:rozmaz odpowiedni do oceny, obraz cytologiczny jest nieprawidłowy, zmiany odczynowe i reparacyjne związane z zapaleniem .Witam.. Panie Doktorze, czy likwidacja chlamydii to bardzo skomplikowany problem?. Tylko czy to ma sens?. Atrofia to zmiany zanikowe nabłonka szyjki macicy i pochwy spowodowane obniżonym poziomem estrogenów u kobiet w wieku menopauzalnym, dlatego też w rozmazach atroficznych dominują komórki warstwy przypodstawnej i podstawnej.. Jestem po łyżeczkowaniu i pobraniu wycinków.. "Typowa regeneracja" w tym przypadku to co oznacza?. Zmiany odczynowe związane z zapaleniem/lub typowa regeneracja.. Dodam ,że jestem 12 tyg ciązy.. FII - Inne zmianyKolejna cytologia okazała się lepsza: "Rozmaz częściowo nadający się do oceny, jest niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych.. KOMÓRKI NABŁONKA PŁASKIEGO: LSIL- zmiany śródbłonkowe stopnia niskiego obejmujące koilocytozę (HPV) i możliwość CIN1.Witam !. Przyczyną atrofii pochwy jest niedobór estrogenów..

Zmiany odczynowe związane z zapaleniem.

II.Interpretacja cytologii.. Teraz znowu pewnie przepisze a na kolejnej cytologii znów będzie to samo.Proszę o interpretację wyniku cytologii: Rozpoznanie: nie stwierdzono neoplazji śródnabłonkowej ani nowotworu złośliwego.. Jesteś jak piszesz w stanie ryzyka, więc dmuchaj .Witam, otrzymałam wyniki cytologii: - obraz cytologii nieprawidłowy - nieprawidłowe komórki nabłonkowe o nieokreślonym znaczeniu ASC-US - zmiany odczynowe związane z zapaleniem i/lub typową regeneracją Mam 26 lat, badam się regularnie, USG ani bad.ginekologiczne.Szczegółowy opis: Czynniki infekcyjne mikroorganizmy: zmiany flory bakteryjnej inne zmiany nie nowotworowe odczynowe i naprawcze: zmiany odczynowe związane z zapaleniem łącznie z typową regeneracją Komórki nabłonka płaskiego: nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego ASC - nieokreślonego znaczenia ASC-US.. Inne zmiany nienowotworowe: odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem łącznie z typowymi zmianami reperacyjnymi.. Zmiany odczynowe zwiazane z zapaleniem lub typowa regeneracja.Inne zmiany nienowotworowe.. Chciałam zapytać czy przy następującym wyniku cytologii konieczne jest leczenie i wizytą u lekarza?. Dzień dobry W związku z otrzymanym wynikiem cytologii "Rozmaz nadaje się do oceny warunkowo - znaczna cytoliza lub autoliza.Atrofia pochwy (atroficzne zapalenie pochwy) to szereg niekorzystnych zmian w śluzówce pochwy, które zazwyczaj pojawiają się w okresie menopauzy..

Obecne zmiany komórkowe odpowiadające Chlamydia.

Właśnie odebrałam cytologię i znowu jest.. Inne zmiany nienowotworowe · zmiany odczynowe związane z: - zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi) - radioterapią - IUD 2.. Obraz cytologiczny nieprawidłowy.. W wynikach cytologii zawsze był opis "cechy infekcji hpv" l.Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze): zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Zalecenie: powtórzenie badania cytologicznego po leczeniu p/zapalnym.. Uwagi:dość liczne leukocyty,, obecne komórki metaplastyczne.. Obraz ctytologiczny w granicach normy (nie stwierdza sie srodnablonkowej neoplazji ani raka) Interpretacja wyniku: inne zmiany nienowotworowe.. Dzień dobry W związku z otrzymanym wynikiem cytologii "Rozmaz nadaje się do oceny warunkowo - znaczna cytoliza lub autoliza.Na ostatniej wizycie wyszedł zły wynik cytologii.. Jarosław MajZmiany odczynowe związane z zapaleniem, łącznie z typową regeneracją w cytologii Mam wynik cytologii do tej pory były grupy, które coś mi mówiły, nie wiem jakiej grupy dotyczy następujący opis:nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego.Właśnie odebrałam cytologię i znowu jest Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Zalecenia: dalsze badania wg wskazań klinicznych..

Zmiany odczynowe związane z zapaleniem/lub typowa regeneracja.

Słyszałam ze to chWitam.. Czy to coś poważnego?. Mam 27 lat, właśnie odebrałam wynik cytologii : Wykonany rozmaz odpowiedni do oceny, nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego.. Zmiany odczynowe związane z zapaleniem/lub typowa regeneracja.. Zmiany odczynowe związane z zapaleniem.Dzień dobry, Od 2 lat mam złe cytologie, tj. naprzemiennie ASCUS i LSIL (Cin1 ).. Wszystkie badania ginekoloiczne, usg dobre.Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego C) Interpretacja/wynik (opis) Zmiany nienowotworowe Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze) zmiany odczynowe związane z: zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Rozpoznanie wg Papanicolau PAP II[/I]Inne zmiany nienowotworowe.. Szczegółowy opis :Czynniki infekcyjne (mikroorganizmy).1 323.. Czy "zmiany odczynowe związane z zapaleniem" to po prostu zmiana pH na bardziej zasadowe w pochwie?. Wirus HPV powoduje infekcję komórek nabłonkowych szyjki macicy, może powodować zmiany zapalne w obrębie szyjki, nadżerki.. Czynniki infekcyjne: Zmiany flory bakteryjnej.. Komórki gruczołowe po histerektomii.. Wynik odebrałam już od położnej.. Komórki gruczołowe po histerektomii.. POPRZEDNIA.. Obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka): - czynniki infekcyjne - zmiany flory bakteryjnej - Inne zmiany nienowotworowe - zmiany odczynowe .C..

Występuje również stan zapalny - zmiany odczynowe związane z naprawą lub zapaleniem.

Cytologicznie według Pap gr II Intensywny stan zapalny.. Bardzo proszę o odpowiedź.Zachęcam także do corocznych kontroli cytologicznych.. Komórki nabłonka płaskiego LSIL, koilocytoza HPV i możliwość CIN 1.. Po 3 miesiącach powtórzysz cytologię, jeżeli się nie zmieni, to lekarz pobierze wycinek do badania i wtedy zdecyduje, czy będzie to leczenie operacyjne czy nie.. Uwagi:dość liczne leukocyty,, obecne komórki metaplastyczne.. Wynik cytologii 25-latki do analizy - odpowiada Lek.. Wynik: INNE ZMIANY NIENOWOTWOROWE (ODCZYNOWE I NAPRAWCZE): ZMIANY ODCZYNOWE ZWIĄZANE Z ZAPALENIEM (ŁĄCZNIE Z TYPOWĄ REGENERACJĄ).. 31 Sierpień 2020.. FII - Inne zmiany· zmiany cytologiczne odpowiadające Chlamydia · zmiany cytologiczne odpowiadające HSV 1.. 3. napisał/a: Cycatka 2012-08-28 11:32.. Bogdan Ostrowski Odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem w cytologii - odpowiada Lek.. Inne zmiany nienowotworowe · zmiany odczynowe związane z: - zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi) - radioterapią - IUD 2.. To już trzeci raz jest taka sytuacja sytuacja.. Nieprawidłowe komórki nabłonka wielowarstwowego o nieokreślonym znaczeniu (ASC-US).. W przysłości, jeżeli jest pilna sprawa do wyjaśnienia - pytanie, to proszę zadać je pod adresem · zmiany cytologiczne odpowiadające Chlamydia · zmiany cytologiczne odpowiadające HSV 1. mam 58 lat, dzisiaj odebrałam wynik z cytologii i wszystko jest ok, aczkolwiek w szczegółowym opisie są zmiany odczynowe związane z atrofią.. Bardzo proszę o odpowiedź"Zmiany odczynowe związane z zapaleniem" - to po prostu stan zapalny, który (jeżeli są objawy) należy przeleczyć i wówczas warto jeszcze raz wykonać badanie cytologiczne.. W marcu tego roku miałam wykonaną cytologię.. Wcześniej moja lekarka przepisywała mi jakieś globulki dopochwowe.. W przypadku atrofii z zapaleniem cienki, atroficzny nabłonek pozbawiony jest ochronnej warstwy śluzu i .Rozmaz nadaje sie do oceny ale jest niezbyt czytelny z powodu licznych komorek zapalnych.. Objawy zmian zanikowych nabłonka to swędzenie i suchość pochwy, zwiększona podatność na mikrourazy k.Inne zmiany nienowotworowe ( odczynowe i naprawcze) zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typowa regeneracja) .. czy trzeba to leczyć - jeżeli tak to w jaki sposób?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt