Działania na ułamkach ćwiczenia online

Pobierz

Klasa 6, temat: Rozpoznawanie i nazywanie brył.. Wykonaj odejmowanie.. Lekcja 67: Rozpoznawanie graniastosłupów prostych, ostrosłupów, walców, stożków i kul w sytuacjach praktycznych.Domina matematyczne pomagają uczniom klas 4-7 utrwalić umiejętności wykonywania działań na liczbach, ułamkach, procentach i wyrażeniach algebraicznych.. Pokoloruj obszary z ułamkami-mniejszymi od 15 7 na .ćw.. Wyróżniamy ułamki właściwe i niewłaściwe.. Obliczanie ułamka danej liczby.. Biały : Będziesz mieć przyjaciela, któremu można będzie całkowicie zaufać i zrobiłby dla ciebie wszystko, ale ty możesz sobie z tego nie zdawać sprawy.. Ułamki; Porównywanie ułamków o tych samych mianownikach .. Zamiana ułamków na liczby mieszane ; Zamiana liczb mieszanych na ułamki ; Najmniejszy wspólny mianownik; Ułamek z danej liczby POZIOM A; Ułamek z danej liczby POZIOM B;Ułamki zwykłe na osi liczbowej .. Działania na ułamkach zwykłych - Zintegrowana Platforma Edukacyjna Działania na ułamkach zwykłych Umiemy już dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić ułamki zwykłe.. Nadają się do pracy samodzielnej, w parach i większych grupach.. 1 - mnożymy ułamki dziesiętne i wskazujemy liczbę jedności ćw.. Ta osoba jest twoim najlepszym przyjacielem.10 ZADAŃ Z MATEMATYKI NA DODAWANIE+ Połącz w pary.. matematyka Test.. Wygląda na to, że nie znaleźliśmy wyników dla tego zapytania..

Działania na ułamkach dziesiętnych, w tym działania pisemne.

Zauważ, że 8/12 jest mniejsze niż 9/12 dlatego aby móc odjąć od siebie części ułamkowe należy od liczby 3 "pożyczyć" jedną całość i zamienić ją na ułamek.. Zrób własne ćwiczenie!DZIAŁANIA NA LICZBACH JEDNOSTKI, SYSTEMY, KALENDARZ, CZAS WŁASNOŚCI LICZB KOLEJNOŚĆ WYKONYWANIA DZIAŁAŃ DZIAŁANIA PISEMNE UŁAMKI ZWYKŁE FIGURY GEOMETRYCZNE UŁAMKI DZIESIĘTNE PROSTOPADŁOŚCIANY I SZEŚCIANY LICZBY I DZIAŁANIA WŁASNOŚCI LICZB NATURALNYCH UŁAMKI ZWYKŁE WIELOKĄTY: OBWODY I POLA UŁAMKI DZIESIĘTNE ELEMENTY ALGEBRY FIGURY GEOMETRYCZNEĆwiczenia: Skracanie ułamków zwykłych Skracanie ułamków zwykłych - puzzle Rozszerzanie ułamków zwykłych Wskaż największy ułamek (różne liczniki i mianowniki) Porównywanie ułamków zwykłych o różnych licznikach i mianownikach Dopasuj liczbę mieszaną do ułamka niewłaściwego Dodawanie ułamków zwykłych Odejmowanie ułamków zwykłychĆwiczenia matematyczne - Ułamki zwykłe - Dodawanie i odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach (łatwy) Tematy Klasy Dodawanie i odejmowanie (do 20) Dodawanie i odejmowanie (od 1 do 10000) Dodawanie i odejmowanie w słupkach Mnożenie Dzielenie i podzielność Kolejność wykonywania działań Zaokrąglanie Jednostki miaryDodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych Jeżeli dwa ułamki mają ten sam mianownik, to wtedy dodajemy je sumując liczniki..

Rachunki na ułamkach jednocześnie zwykłych i dziesietnych.

Jeżeli ułamki mają różne mianowniki, to żeby je dodać lub odjąć, to należy je wcześniej sprowadzić do wspólnego mianownika.. Sprawią one, że ćwiczenia na dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie ułamków zwykłych nie będą jedynie nudnymi zadaniami, a ciekawą przygodą.. Matematyka ułamki który z ułamków większy?. 9 - identyfikujemy orzeczenie i dodajemy ułamki dziesiętne Kącik Podróżnika - Nepal ćw.. Zapisz za pomocą cyfr ułamek, w którym licznik wynosi 3, a mianownik jest o 2 większy od licznika.. Wąż może też się zamknąć (głowa łączy się z ogonem).. Cały materiał .Jak wejdziemy na liczby całkowite/Arytmetyka, będziemy mieć testy i zadnia z dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia również sposobem pisemnym - klik Jak wejdziemy na ułamki/Określ, to poćwiczymy odczytywanie ułamków z danych figur, zaznaczanie danych ułamków na figurach, zaznaczanie ułamków na osi liczbowe i wiele innych opcji - klikPliki ćwiczeniowe do druku - dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach + rozwiązania Zapraszam do pobierania plików ćwiczeniowych.. Wybierz poziom edukacyjny.. Licznik pewnego ułamka jest równy .. Możesz .Zaznacz na osi liczbowej ułamki: 6 5, 6 3, 6 1 IIIIIII III 0 1 Zad..

Oprócz opanowania umiejętności związanych z działaniami na ułamkach ...3 days ago1.

2 - dodajemy i odejmujemy ułamki dziesiętne ćw.. Twoje artykuły i klasówki (0) 4.3 Test Ułamek dziesiętny.. 9 - porównujemy ułamki dzisiętne i uzupełniamy znaki (=,<,>) Ćwiczenie językowe: Związki frazeologiczne - Pod dostatkiem!Klasyczne domino ze skracaniem i rozszerzaniem ułamków.. Kontakt; O nas; Polityka prywatności; O projekcie; Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.. E-podręcznik Matematyka.. Działania pamięciowe i pisemne na liczbach naturalnych.. Ułamki zwykłe przedstawiają część całości, która jest podzielona na równe części.. MATEMATYKA.. Liczbę nad kreską nazywamy licznikiem, jest to ta .3 days agoWprowadzenie.. Działania na .Różne zadania z ułamków Różne zadania z ułamków Zadanie 1.. Sprowadź ułamki do wspólnego mianownika.. Rozwiązanie wideo Obejrzyj na Youtubie Matura podstawowa Zadanie 2.. Ułamek właściwy - licznik mniejszy od mianownika 2/3.. Rozwiązanie wideoPorównaj ułamki i liczby naturalne Rozpocznij test Uzupełnij licznik lub mianownik Rozpocznij test Ułamek z danej liczby Rozpocznij test Dodawanie i odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach (łatwy) Rozpocznij test Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach (średni) Rozpocznij test5..

E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcji.

Mamy 10 kart a na każdej po 12 zadańUłamki zwykłe.. Ułamki zwykłe.. Uczniowie mają do dyspozycji kartki, na których mogą wykonywać obliczenia.3 days agoDziałania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych zadania.. Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Zapisz jako PDF Otwiera się w nowym oknie Zaloguj się aby dodać do ulubionych Ten materiał nie może być udostępniony Dodaj całą stronę do teczki.. wg Dominikborawski.. Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach.. rozsypują domino i próbują ułożyć z niego węża (w jednym kawałku).. Ułamek niewłaściwy - licznik większy od mianownika 8/7.. Poziom Przedmiot.. a) 4 b) 0,4 c) 0,004 d) 0,40 e) 9,4 f) 94 3) Ile to będzie 11,8 - 3,6 ?Działania na ułamkach zwykłych - Zintegrowana Platforma Edukacyjna.. matematyka Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Polski.. Jeżeli licznik tego ułamka zmniejszymy o , a mianownik o , to wartość tego ułamka się nie zmieni.. Podane ułamki i liczby mieszane wpisz do odpowiedniej chmurki 2 7 1, 5 14, 8 1,1 3 7, 9 5, 4 3 Zad.. Podręcznik nauczyciela.. Grupy (2 - 3os.). Link prowadzi do strony i z zadaniami i z prawidłowymi rozwiązaniami.. Wstęp.. Wartość wyrażenia jest równa A.. Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach.. Gdy wykonujemy obliczenia, w których jest więcej niż jedno działanie, stosujemy zasady kolejności wykonywania działań.Kolejność wykonywania działań Działania pisemne.. Pamiętaj, że od całości odejmujemy całości a od części ułamkowych - części ułamkowe.Działania na ułamkach zwykłych (8 zadań) Ułamki zwykłe (14 zadań) Tematy: Ułamki zwykłe Skracanie i rozszerzanie ułamków Sprowadzanie ułamków do wspólnego mianownika Porównywanie ułamków zwykłych Zamiana liczby mieszanej na ułamek niewłaściwy Dodawanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikachPlaylisty 5 Filmy 39 Ciekawostki 0 Ćwiczenia 33..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt