Scenariusz zajęć na ferie zimowe w przedszkolu

Pobierz

Torowanie ścieżki na śniegu - dzieci idą za nauczycielem, jego śladem (prowadzący idzie małymi kroczkami).Przebieg zajęć.. TEMAT ZAJĘĆ: "ZIMĄ WOKOŁO JEST WESOŁO" DATA: 27.02.2012 PROWADZĄCA: s. mgr Magdalena Tokaj CELE: • integracja dzieci i rodziców, • wyzwalanie pozytywnych emocji podczas wspólnej zabawy, • kształtowanie umiejętności współpracy w zespole,Największa baza materiałów dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, pomoce dla studentów: plany pracy, scenariusze zajęć, piosenki, wiersze, zabawy, inscenizacje, opowiadania, ilustracje i wiele innych.. • Układanie puzzli, konkurs puzzlowy • Zabawy integracyjne z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych • Czytanie baśni "Królowa Śniegu"Rozwiązanie zagadek o tematyce zimowej Mróz maluje szybki ładnie.. PLANSZA 1 PLANSZA 2 PLANSZA 3 PLANSZA 4 PLANSZA 5 PLANSZA 6 PLANSZA 7 ZIMOWY SPRZĘT Poniżej znajdziecie plansze przedstawiające, niektóre sprzęty zimowe.. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań.. • Zabawy ruchowe • Malowanie białą farbą krajobrazu zimowego • Wykonanie zabawek z pluszu - zabawa z centrum Magic Fabric • Spacer na powietrzu PIĄTEK, 18.02.. "Wędrująca śnieżka" - zabawa w kole.. "Byś po śniegu jeździć mógł, musisz przypiąć je do nóg.". Zabawa orientacyjno-porządkowa.. Bardzo często okres ten kojarzony jest z wyjazdami dzieci poza teren miasta, jednakże w obecnych czasach bardzo mała liczba osób może sobie na to pozwolić.Sprawdź 9 atrakcji dla dzieci na zimę..

scenariusze zajec w przedszkolu - ferie zimowe.

3) Wysłuchanie wiersza "Śnieg, śnieg.". Tadeusza Śliwiaka.W tym wpisie znajdziesz linki, dzięki którym stworzysz kompletne, ciekawe zajęcia dla przedszkolaków o tematyce związanej z zimą - bezpiecznymi zabawami na śniegu, sportami zimowymi, eksperymentami ze śniegiem i lodem oraz zwierzętami i krajami arktycznymi.lina długości około 10 m.. Dzieci ustawione w kole przekazują sobie uścisk dłoni- iskierkę radości.. Pokrywa wodę zręcznie i szybko lodową szybką?. 3.h) prezentacja multimedialna "Bezpieczne ferie zimowe" i) krem do rąk j) krem do twarzy k) kilka par rękawiczek l) waciki, klej 11.. Grupy3,4-5,5,6 -latki Tematyka kompleksowa: "FERIE ZIMOWE -BEZPIECZNE, ZDROWE I SPORTOWE" Temat zajęćNumery obszarów z podstawy programowej Cele operacyjne i aktywności 13.02.2017 (poniedziałek) "Bezpieczne ferie zimowe " - spotkanie z policjantem"Saneczkowe sporty zimowe" Zapoznanie ze sportami zimowymi, w których wykorzystuje się sanki- prezentacja ilustracji: Saneczkarstwo, bobsleje.. Drogę nam zasypała białymi płatkami?. Można na łyżwach ślizgać się na niej.". Cel główny: Wyjaśnienie konieczności dostosowania ubioru do temperatury i pory roku.. • Bal w przedszkolu: .. • Dbamy o nasze zdrowie w czasie zimy: 3-latki: luty: 3 • Dla naszych Mam: Gra się krążkiem, bo dla piłki jest tutaj zbyt ślisko.".

2) Zapoznanie z tematem i celem zajęć.

11 grudnia 2015 przez przedszkole-kleks.pl.. PRZEBIEG ZAJEĆ: 1) Przywitanie się z wychowankami.. I choć oszczędzała nas do tej pory, za oknem nieprzerwanie śnieg, a na szyjach szaliki porządniej związane.. Rozwijanie zręczności i koordynacji .- określa cechy i zjawiska atmosferyczne zimowej pogody - wypowiada się na określony temat - przelicza w zakresie 6 - ilustruje ruchem zabawy zimowe - potrafi korzystać z własnej wyobraźni podczas interpretacji ruchowej, muzycznej, słownej, plastycznej - prawidłowo porusza się w rytm muzyki - bierze aktywny udział w zabawachFerie zimowe oznaczają niczym niezmącony wypoczynek dla wielu polskich dzieci, dlatego warto postarać się o ciekawe rozrywki dla maluchów.. Nawet jeśli przedszkolak nie jeździ na nartach, to i tak może świetnie bawić się w tym czasie.. (narty) "Co to za woda, twarda jak kamień?. Czas odpoczynku, w którym nauka odchodzi na drugi plan, a nadają mu rytm własne przyjemności.. W czasie ferii zimowych od 29.01.2007r do 11.02.2007r w naszym przedszkolu jest realizowany program opracowany przez nauczycielkę Panią Barbarę Leonowicz "Ferie na wesoło" a w nim zajęcia plastyczne- malowanie,origami z kwadratów,formy płaskie z kółek, teatralne, budowle ze śniegu i saneczkowanie jeżeli będą .Ferie zimowe dla dzieci to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństwa na sankach i nartach..

(hokej na lodzie)Przebieg zajęć: 1.

Powitanie dzieci - iskierka radości.. N. zaprasza dzieci do zjeżdżania na sankach z górki i włącza muzykę.PRZEBIEG ZAJĘĆ: 1.Powitanie i zapoznanie z tematem zajęć 2.Witają się osoby w kręgu podając sobie dłonie i potem tańczą przy piosence - "Biały walczyk" 3.Odczytanie i omówienie wiersza "5 zasad przechodzenia przez ulicę" "Chcesz przejść na drugą stronę Mniej otwarte oczy Stań na skraju chodnika Nim na jezdnię wkroczysz Spójrz bacznie w lewoPrzebieg zajęć: 1.Powitanie zebranych gości 2.. Dzieci dzielą się na dwie grupy według wzoru emblematów-śnieżynek.. Cele: - dziecko zna charakterystyczne cechy Zimy; - dziecko potrafi dobrać odpowiedni ubiór do pory roku; - dziecko poszerza .Zimowe prace plastyczne - 40 inspiracji!. Mamy mróz!. Przygotowanie do wyjścia, sprawdzenie ubrań i obuwia.. (lód) "Szybko po lodzie niosą nas one, obie do butów są przyczepione.". Marsz parami na teren przedszkolny.. Zawitała śnieżna pani.. Super ferie dzieci z Niepublicznego Przedszkola Krasnal Ferie zimowe dla dzieci to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństwa na sankach i nartach.. - zima Gdy panuje zima, to on mocno trzyma.. CELE SZCZEGÓŁOWE: 1.. Czas odpoczynku, w którym nauka odchodzi na drugi plan, a nadają mu rytm własne przyjemności.ZIMOWE ZABAWY Poniżej znajdziecie plansze przedstawiające właściwe i niewłaściwe zachowanie podczas zimowych zabaw..

Wychowanek wie, w jaki sposób można bezpiecznie spędzać ferie.

W grupach wymyślają swój okrzyk i gest, który będą prezentowały po każdej wygranej przez siebie konkurencji.. "Śniegowa zabawa" - naśladowanie ruchem i gestem zimowych zabawa do muzyki z płyty "Tańce integracyjne" 3.Oglądanie zimowych pejzaży; rozmowa kierowana n/t obecnej pory roku, porównanie przyrody za oknem i na ilustracjachCelem w tej sferze nie jest ścisła kontrola życia dzieci, ale dostarczenie im ciekawych zajęć o walorach kształcących, uchronienie przed zjawiskiem nudy i szukania rozrywki dla "zabicia czasu".. 2.Czynności higieniczne przed i po posiłku.. Uczeń wie, jak należy unikać miejsc niebezpiecznych podczas zabawy.. Słyszysz przepływ krwi w douszne dla pacjentów.Scenariusz zajęć przeprowadzonych w grupie dzieci 3 - 4 letnich.. Z tej okazji na naszych przedszkolnych tablicach i wystawach, zdecydowanie w porę, zawitać mogą śnieżki, bałwany, a zabawy w czasie dowolnym urozmaici .SCENARIUSZ ZAJĘĆ GŁÓWNYCH GRUPA WIEKOWA: 3/4 latki (IV) BLOK TEMATYCZNY: PRZEDSZKOLAK NA MEDAL.. - mróz Zgadniesz treść zagadki Gdy pomyślisz nieco: Jakie białe gwiazdki Zimą z nieba lecą?. Przyszła zima!. Wybraliśmy kilka miejsc, które warto odwiedzić podczas zimowej przerwy.scenariusze zajec w przedszkolu - ferie zimowe.. 1.Ilustrowanie ruchem i gestem treści piosenki "Zima zła" 2.Wskazywanie obrazka przedstawiającego aktualną porę roku - zimę .. Okrzyk i gest.. "Ekologia - moje hobby" to projekt przeznaczony do realizacji w okresie wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, tj. w czasie ferii zimowych.Ferie na wesoło.. Dziecko potrafi ocenić postępowanie rówieśników.Program zajęć dla dzieci z Przedszkola Nr 141 na okres ferii szkolnych Poniższy program został opracowany na okres ferii szkolnych dla dzieci uczęszczających w tym czasie do Przedszkola.. (łyżwy) "Między dwiema bramkami bielutkie boisko.. Temat zajęcia: "Zima - wiem jak się ubrać".. "Zjeżdżamy na sankach" - zabawa ruchowa Rozwijanie umiejętności pantomimicznych.. TEMAT ZAJĘĆ: "Pomagamy ptakom zimą" - rozmowa w oparciu o opowiadanie nauczycielki oraz ilustracje CELE OGÓLNE: Kształtowanie opiekuńczego stosunku do zwierząt poprzez dokarmianie i dopajanie ptaków w trudnych, zimowych warunkachSCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH DLA RODZICÓW PRZEPROWADZONYCH W GRUPIE 5 i 6 - LATKÓW.. W okresie ferii, podczas zmniejszonej frekwencji dzieci zawieszamy zajęcia wynikające z realizowanego cyklicznie programu rozwoju oraz zajęcia dodatkowe.PLAN PRACY WYCHOWAWCZO -DYDAKTYCZNEJ NA CZAS FERII-13.02-24.02.2017r.. BUTY NARCIARSKIE DESKA SNOWBOARDOWA JABŁUSZKO ZJAZDOWE KASK KIJKI NARCIARSKIECZWARTEK, 17.02..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt